Mistrzostwa świata 2018. Przedziwna próba wykonania rzutu z autu irańskiego piłkarza

W 2. kolejce fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji, reprezentacja Iranu przegrała 0:1 z Hiszpanią. W końcówce spotkania doszło do przedziwnej sytuacji, kiedy jeden z irańskich piłkarzy wykonał aut w niecodzienny sposób.

94. minuta spotkania, doliczony czas gry powoli dobiega końca, a Irańczycy, którzy postawili się Hiszpanom i długo nie dawali sobie strzelić gola, mają ostatnią szansę na doprowadzenie do remisu. Jeden z zawodników zespołu Carlosa Queiroza wywalczył aut, a do jego wykonania podszedł Milad Mohammadi.

24-letni pomocnik, który na boisku pojawił się po przerwie, długo zwlekał ze wznowieniem gry, chcąc jak najlepiej przygotować się do długiego wyrzutu piłki. Zanim do tego wyrzutu doszło, Mohammadi wykonał przewrót w przód.

Efektowność wyrzutu z autu nie poszła w parze z jego efektywnością. Hiszpanie przejęli piłkę, a sędzia po kilku sekundach zakończył spotkanie. Iran w drugiej kolejce przegrał, ale cały czas ma szansę na wyjście z grupy. W ostatniej serii gier fazy grupowej będzie jednak musiał pokonać faworyzowaną Portugalię.