Sport.pl

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Polska - Senegal. Wojciech Szczęsny bardzo ostro oceniony przez ojca

- Nasz bramkarz wybrał się chyba na przebieżkę do kiosku z napojami wyskokowymi - powiedział Maciej Szczęsny, ekspert TVP, o zachowaniu swojego syna Wojciecha w meczu z Senegalem (1:2).

Polacy przegrali, a drugi gol dla Senegalu był kulminacją błędów: począwszy od Grzegorza Krychowiaka, przez Jana Bednarka, po Szczęsnego.

- Bramkarz Juventusu zdecydowanie za wcześnie i za daleko wyszedł poza pole karne. Jak pokazują powtórki Niang miał przed sobą trudną do opanowania piłkę, za jego plecami wciąż pozostawał Bednarek. Szczęsny z powodzeniem mógłby interweniować w polu karnym, uprzedzając Nianga, który do piłki miał spory dystans. - napisał Konrad Ferszter analizując feralną sytuację.

- Cały zespół poruszał się w jednostajnym tempie pociągu kolejowego linii Pilawa - Tłuszcz. Przykre, że nawet taki zespół jak Senegal, wyglądał na tle Polaków na zespół bardziej zgrany, cwany, dojrzały, potrafiący lepiej wykorzystywać słabości sędziego oraz rywala - mówi Szczęsny.

- Druga bramka to już absolutne kuriozum. Krychowiak w zupełnie niegroźnej sytuacji zagrywa do tyłu "balonik", który przelatuje pod nosem Bednarka. Ten jednak, jak niczego nieświadoma zebra, tego, że zbliża się szybki lampart, zlekceważył sytuację, nie dostrzegł rywala. Sędzia techniczny z Kataru wpuścił go w niewłaściwej sytuacji na boisko. Dopełnieniem wszystkiego była przebieżka naszego bramkarza, chyba do kiosku z napojami wyskokowymi. Wstyd i hańba - powiedział Szczęsny.

Skrytykował również sędziego z Bahrajnu, czyli "bardzo silnego piłkarskiego kraju". Stwierdził, że Senegalczycy go "przeczytali" i wykorzystali jego słabości. Cały materiał tutaj.

Bądź na bieżąco z mundialem. Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje

Najnowsze informacje

Komentarze (176)
Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Polska - Senegal. Wojciech Szczęsny bardzo ostro oceniony przez ojca
Zaloguj się
 • 100-sto

  Oceniono 47 razy 47

  Więcej okładek w kolorowych pisemkach, więcej głupich kpin z telefonu z gratulacjami Putina do rosyjskiego trenera, więcej cynizmu, parcia na szkło i lansowania się z panienkami, więcej brylantyny we włosach, głupich selfie i jeszcze więcej szpanu. Będzie cudnie.

 • acide94

  Oceniono 39 razy 39

  "Ja do ciebie, ty do mnie i potem ew. do bramkarza", piękna, ponadczasowa, klasyczna polska myśl szkoleniowa.

 • janbar22

  Oceniono 36 razy 34

  Wiadomo, że ojciec z synem mają konflikt, ALE: Fabiański na pewno by nie zrobił takiego szalonego rajdu i miałby większe szanse na obronę w tej akcji. Dlatego powinien bronić bramkarz bardziej odpowiedzialny.

 • iremus

  Oceniono 23 razy 23

  Wszyscy poruszali się jak pawie. Im syfon walił głową i d....ą. Ci ludzie zarabiają dziesiątki milionów złotych na rok. Każdy !!! Ich otoczenie nie mniej. Oni pojechali do Rosji poszpanować żeby tzw dziennikarzyny robili im pijar.

 • ntcn

  Oceniono 18 razy 18

  "Krychowiak w zupełnie niegroźnej sytuacji zagrywa do tyłu "balonik", ..."

  Dokładnie, i to niedokładne zagranie. A komentator, samiec owcy Szpakowski kompletnie nie zauważył tak durnego zachowania Krychowiaka, jedynie krytykując Bednarka. Podobnie z bezsensownym wybiegiem Szczęsnego, który tylko ułatwił Senegalczykowi zdobycie gola. W Juventusie mają zmartwienie, Bufon odszedł, z takim gamoniem na bramce nieciekawa sytuacja.

 • 8zorro

  Oceniono 16 razy 16

  Ruja i poróbstwo w Arłamowie, samoloty, helikoptery, buta i pewność siebie, reklamy do usrania- (Nawałka tylko chyba podpasek nie reklamował) WAG-sy na zgrupowaniach - czyli podsumowując: PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM. Podarłam wszystkie karty biedronkowe z wizerunkiem piłkarzy.

 • mam_gdzies_wasze_bany

  Oceniono 14 razy 14

  Wczoraj, kiedy usłyszałem z ust Szpakowskiego jeszcze przed pierwszym gwizdkiem następujące słowa: "jeśli nie kiedy, to teraz" zrozumiałem, że nie będzie dobrze.

 • guru133

  Oceniono 16 razy 14

  Niestety, Szczęsny senior ma 100% racji.:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX