Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Polska - Senegal. Porażka na początek. Grzegorz Krychowiak z golem

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła mistrzostwa świata 2018. W pierwszym meczu przegrała 1:2 z Senegalem po fatalnych błędach obrony. Jedynego gola dla ekipy Adama Nawałki strzelił Grzegorz Krychowiak.

Od początku spotkania piłkarze obu drużyn grali bardzo niedokładnie. Polacy próbowali sił w ataku pozycyjnym, za to Senegalczycy decydowali się na bardziej bezpośrednią grę.

Już w 12. minucie Grzegorz Krychowiak dostał żółtą kartkę, przez co musiał bardziej uważać w starciach z rywalami. Polakom brakowało dobrych okazji strzeleckich, oddali w pierwszej połowie zaledwie trzy strzały - wszystkie niecelne. "Szarpać" próbował Kamil Grosicki, a trudniejszych zagrań próbował jedynie Piotr Zieliński, ale zbyt wiele z nich było niedokładnych. Zupełnie niewidoczny był Arkadiusz Milik. Podawał 13 razy, ale tyko cztery razy celnie.

Dramat nastąpił w 37. minucie. Idrissa Gueye uderzył z dystansu, a piłkę przeciął Thiago Cionek i ta wpadła obok bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Tuż przed przerwą Krychowiak faulował Gueye, przez co mógł wylecieć z boiska, ale sędzia go oszczędził.

Po przerwie Jan Bednarek zmienił Jakuba Błaszczykowskiego, a Polska przeszła na grę trójką środkowych obrońców. Już po kilkudziesięciu sekundach Bednarek wpadł na Sabaly'ego przy jednej z interwencji. Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale na szczęście obrońcy Southampton nic się nie stało.

Kilka minut później Polska miała jedną z groźniejszych okazji. Z ponad 20 metrów z rzutu wolnego uderzał Robert Lewandowski, ale jego uderzenie obronił N'Diaye. W 56. minucie w dobrej okazji spudłował Łukasz Piszczek po dośrodkowaniu Macieja Rybusa.

Drugi bolesny cios nadszedł w 61. minucie. Krychowiak w niewytłumaczalny sposób podał piłkę do tyłu, Jan Bednarek się zagapił, a M'Baye Niang wygrał pojedynek biegowy i uprzedził wychodzącego z bramki Szczęsnego. Potem nie pozostało mu nic innego, jak umieścić piłkę w pustej bramce.

Milik pierwszą groźną okazję miał w 70. minucie, ale z bliskiej odległości uderzył tuż obok słupka. Napastnik Napoli trzy minuty później zszedł z boiska, zmienił go Dawid Kownacki. O słabej grze Milika i braku współpracy z Lewandowskim najlepiej świadczy jedna statystyka: przez 73 minuty wymienili między sobą zaledwie jedno podanie!

Nadzieję zyskaliśmy w 86. minucie. Kamil Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego, a do bramki Senegalu trafił Krychowiak. Polacy nie potrafili jednak stworzyć groźnych okazji w samej końcówce mimo czterech doliczonych minut.

Polacy zagrają w kluczowym meczu w niedzielę z Kolumbią o 20.00. Ostatni mecz grupowy 28 czerwca z Japonią o 16.00. Japonia i Senegal mają po trzy punkty, Polska i Kolumbia po zero.