Sport.pl

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Prezydent Senegalu przyleciał do Moskwy. Zmobilizuje drużynę na mecz z Polską

Reprezentacje Senegalu, która 19 czerwca o 17:00 meczem z Polską rozpocznie MŚ 2018, będzie wspierać kilku ważnych gości. Urlop na podróż do Moskwy wziął nawet prezydent kraju.

Senegal na mistrzostwa świata awansował pierwszy raz od 16 lat. Rosyjski Mundial jest dla 14,5 milionowego kraju ważnym wydarzeniem. Mimo dużej odległości imprezę obsługuje 49 tamtejszych dziennikarzy, którzy stacjonują w Kałudze lub Moskwie. Specjalnie na wtorkowy mecz ma przylecieć z Afryki jeszcze kilku ważnych gości.

Pierwszym z nich jest prezydent kraju Macky Sall. Głowa państwa wylądowała w Moskwie w poniedziałek po południu. Sall przyleciał tu na trzy dni specjalnie po to by pokazać wsparcie jakie ekipa Lwów ma w swojej ojczyźnie. Wizyta ma charakter prywatny, ale najważniejszy w Afryce człowiek z jej okazji spotka się też z prezydentem Rosji Władymirem Puinem. W kraju gospodarzy mistrzostw świata zostaje do 29 czerwca. Zapewne zobaczy też na żywo dwa kolejne mecze swojej drużyny. Sall przyleciał tu na zaproszenie sekretarz generalnej FIFA Fatmy Samoury, która pochodzi z Senegalu. Piłkarze wiedzą o jego wizycie, ale przedmeczowe spotkanie nie jest planowane.

Na dalszą część urlopu głowa państwa poleci do Maroka.

Według naszych informacji na spotkaniu w Moskwie ma być też Matar Ba, Minister Sportu. Do Rosji już udał się też bardzo popularny w kraju promotor sportów walki i jeden z zawodników.

Senegalczycy są w Moskwie już od niedzielnego wieczora. Za swoja bazę wybrali hotel Rennaissance położony niedaleko stadionu Spartaka gdzie zagrają z Polską. Przed moskiewska bazą narodowej drużyny pojawili się już kibice z grupy „12e Gainde” – jednej z najbardziej zagorzałych i wiernych w kraju, przemierzenie 6516 km nie było dla nich problemem.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (6)
Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Prezydent Senegalu przyleciał do Moskwy. Zmobilizuje drużynę na mecz z Polską
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 2 razy 2

  Żeby tylko nasz łamacz konstytucyjny, wysłannik kulawego nie przyjechał. To przynosi pecha.

 • gg7887

  Oceniono 1 raz 1

  niech lecą pisowcy, może się samolot rozpie... i bedziemy mieli spokój

 • silny

  Oceniono 1 raz 1

  Do tej pory myślałem, że mamy szansę ale teraz mamy przerypane.

 • Gregor M

  0

  Spoko. My mamy Russela Crowe'a. To wysoko postawiona poprzeczka

 • bu-shy

  0

  najważniejszy w Afryce człowiek? Skąd pomysł, że prezydent Senegalu, niezbyt istotnego kraju afrykańskiego, jest najważniejszym człowiekiem kontynentu?

 • frankyy

  0

  podobno na spotkanie motywacyjne z drużyna poszedł z tradycyjną dzidą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX