Mecz otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej 2018. Rosja - Arabia Saudyjska na żywo

W czwartek o 17 rozpoczął się mecz otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej 2018. Gospodarz turnieju Rosja podejmuje Arabię Saudyjską. Śledź relację na żywo!

Rosja wygrała z Arabią Saudyjską 5:0. Pierwszy gol padł w 12. minucie. Po idealnej centrze Gołowina, strzałem głową gola strzelił Jurij Gaziński. Drugą bramkę strzelił Dienis Czeryszew, który najpierw świetnym zwodem przeszedł Saudyjczyka i po chwili mocnym uderzeniem w krótki róg pokonał Al Muaioufa.

Gola na 3:0 zdobył w 71. minucie Artiom Dziuba, który wszedł na boisko 89 sekund wcześniej.

Dwa ostatnie gole padły w doliczonym czasie gry i były nieprzeciętnej urody. Najpierw Czeryszew uderzył zewnętrzną częścią stopy prosto w okienko, a przed końcowym gwizdkiem Gołowin zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Relacja na żywo z meczu otwarcia Rosja - Arabia Saudyjska

Składy:

Rosja: Akinfiejew - Fernandes, Kutiepow, Ignaszewicz, Żyrkow - Gaziński, Zobnin - Samiedow, Dzagojew, Gołowin - Smołow

Arabia Saudyjska: Al Muaiouf - Al Burayk, Om.Hawsawi, Os.Hawsawi, Al Shahrani - Al Faraj, Otayf - Al Dawsari, Al Jassim, Al Shehri - Al Sahlawi

Przed spotkaniem odbyła się ceremonia otwarcia mundialu. Przed kibicami zgromadzonymi na stadionie Łużniki w Moskwie zaśpiewali Robbie Williams i rosyjska sopranistka Aida Garifullina.

Tuż po ceremonii do głosu doszli Władimir Putin i Gianni Infantino. - Piłka nożna to najpopularniejszy sport w naszym kraju. To miłość od pierwszego wejrzenia - zaczął rosyjski prezydent. Infantino był mniej wylewny. Przywitał się z Rosjanami, podziękował za organizację mundialu i podkreślił, że cały świat będzie żył przez najbliższy miesiąc piłkarskimi mistrzostwami świata.

Rosja i Arabia Saudyjska grają w grupie A z reprezentacjami Egiptu i Urugwaju.