Sport.pl

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Czwartkowy plan dnia (14.06)

Już w czwartek rozpoczną się kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej. Przez najbliższy miesiąc kibice na całym globie będą emocjonować się mundialowymi spotkaniami. Sprawdźmy co ciekawego wydarzy się pierwszego dnia mistrzostw.

Mundialowy plan czwartku:

9.15 - Trening reprezentacji Polski

Od samego początku dnia w Soczi trwały intensywne przygotowania do wtorkowego meczu z Senegalem. Pierwszy tego dnia trening reprezentacji (a drugi w Rosji) odbył  się już o 9.15. Zajęcia kadry Adama Nawałki trwały około godzinę.

W zajęciach nie brał udziału Rafał Kurzawa, natomiast lekki trening z cały zespołem odbył Kamil Glik

10.30 - Konferencja prasowa "biało-czerwonych" w Soczi

O 10.30 odbyła się konferencja prasowa z udziałem dwóch piłkarzy oraz członek sztabu. Na pytania zgromadzonych w Soczi dziennikarzy odpowiadali Maciej Rybus, Bartosz Bereszyński oraz asystent Adama Nawałki, Bogdan Zając.

Zając podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się m.in. do stanu zdrowia Kamila Glika.

16.30 - Ceremonia otwarcia

O godzinie 16.30 na moskiewskich Łużnikach rozpocznie się ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która potrwa niecałe 30 minut. Podczas ceremonii wystąpi znany brytyjski wokalista, Robbie Williams oraz rosyjska śpiewaczka operowa Aida Garifullina.

17.00 - Mecz otwarcia Rosja - Arabia Saudyjska

Zaraz po zakończonej ceremonii odbędzie się inauguracyjny mecz mundialu, podczas którego gospodarze turnieju czyli Rosja zagra z Arabią Saudyjską. Więcej o tym meczu oraz o przewidywanych składach przeczytacie TUTAJ

Nasi dziennikarze będą na bieżąco relacjonować co dzieje się podczas rosyjskiego mundialu. Zarówno z tego co dzieje się na poszczególnych spotkaniach mistrzostw, jak i co słychać w obozie kadry dowodzonej przez Adama Nawałkę. O tym wszystkim przeczytacie na stronie Sport.pl, a także na naszych mediach społecznościowych.

O kadrze Nawałki czytaj w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Więcej o:

Najnowsze informacje