Mistrzostwa świata 2018. Polska - Litwa 4:0. Lewandowski strzelił dwa gole

Reprezentacja Polski wygrała z Litwą aż 4:0 w ostatnim meczu przed wylotem na mundial w Rosji. Gole strzelali Robert Lewandowski (dwa), Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski

Polacy objęli prowadzanie w 19. minucie po świetnej, zespołowej akcji. Doskonałe dośrodkowanie Kownackiego, Rybus zgrał do Lewandowskiego, a ten przymierzył, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Drugiego gola Lewandowski strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Napastnik Bayernu uderzył pod poprzeczkę, piłka odbiła się za linią bramkową i wypadła z powrotem na boisko. Sędzia początkowo bramki nie uznał, ale po konsultacji z sędzią VAR gol został zaliczony.

W 72. minucie było 3:0. Łukasz Teodorczyk znakomicie podał do Bereszyńskiego, który wyłożył piłkę Kownackiemu jak na tacy - był to pierwszy gol w jego drugim występie w dorosłej kadrze.

W 82. minucie Polska dostała rzut karny. Obrońca Litwy zagrał piłkę ręką przy dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego, co sędzia zauważył po weryfikacji wideo. Skrzydłowy reprezentacji Polski zamienił "jedenastkę" na gola! Był to jego pierwszy karny od feralnej sytuacji z meczu z Portugalią w ćwierćfinale Euro 2016 (1:1, 3:5 w karnych, Błaszczykowski jako jedyny z Polaków nie trafił). Błaszczykowski pojawił się na boisku w 70. minucie przy ogromnej euforii kibiców na Stadionie Narodowym.

Polska rozegra pierwszy mecz na MŚ 2018 19 czerwca z Senegalem. Kolejne spotkania z Kolumbią (24 czerwca) i Japonią (28 czerwca).