Sport.pl

Mistrzostwa świata 2018. Jakub Błaszczykowski: Musiałem podjąć radykalną decyzję

- Wiedziałem, że jest bardzo źle. Zrozumiałem, że mogę nie zagrać na mundialu - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski bardzo ciężko pracował nad powrotem do pełnego zdrowia, dzięki czemu zagra na MŚ 2018.

Błaszczykowski nie grał przez prawie pół roku, od listopada do kwietnia. Przez wiele miesięcy zmagał się z kontuzją pleców, ale na szczęście zdołał się wyleczyć i pojedzie na mundial, gdzie będzie jednym z kluczowych piłkarzy Adama Nawałki.

Jednak parę miesięcy temu sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Został zapytany o to, czy "był moment, kiedy myślał, że nici z mundialu?".

- Był. Wiedziałem, że jest bardzo źle. Na przełomie stycznia i lutego zrozumiałem, że jeśli nie podejmę radykalnej decyzji, mogę nie zagrać na mundialu - powiedział Błaszczykowski.

Potem zawodnik Wolfsburga pojechał do Płocka, gdzie się leczył i współpracował z fizjoterapeutą Wisły Leszkiem Dyją (jej trenerem jest jego wujek, Jerzy Brzęczek).

- Byłem tam szczęśliwy. Jechałem z nastawieniem, że będzie dobrze. Byłem tego pewien. Gdy zdecydowałem się na wyjazd do Płocka, najbardziej potrzebowałem ciężkiej pracy. Jestem na tyle doświadczony i odpowiedzialny, że znalazłbym w sobie odwagę, by powiedzieć selekcjonerowi, że powoływanie mnie nie ma sensu, bo jestem za słaby i nic nie dam drużynie.

Treningi tam były bardzo ciężkie, Błaszczykowski nie był nawet w stanie wstać z łóżka i schudnął cztery kilogramy. - Dwóch treningów nie dokończyłem. Padłem. Tak intensywnie w tak krótkim okresie nigdy nie pracowałem. Wiedziałem jednak, że muszę przez to przejść. Byłem świadomy, co mnie czeka. Na początku ustaliliśmy, że będziemy pracować w Płocku dwa tygodnie, potem powiedziałem Labbadii [Bruno, trener Wolfsburga - dop. red.], że potrzebuję jeszcze tygodnia. A on zachował się super i znów mi zaufał. Po powrocie do Niemiec od razu zacząłem ćwiczyć razem z zespołem. Cała rozmowa na stronie "Rzeczpospolitej".

Błaszczykowski ostatnio spisał się bardzo dobrze w meczu z Chile (2:2) i jest jednym z pewniaków do gry w podstawowym składzie. Pierwszy mecz na MŚ 2018 Polska rozegra z Senegalem 19 czerwca. Kolejnymi rywalami będą Kolumbia (24 czerwca) oraz Japonia (28 czerwca).

Najnowsze informacje

Komentarze (14)
Mistrzostwa świata 2018. Jakub Błaszczykowski: Musiałem podjąć radykalną decyzję
Zaloguj się
 • Oceniono 9 razy 5

  [...] Treningi tam były bardzo ciężkie, Błaszczykowski nie był nawet w stanie wstać z łóżka i schudnął cztery kilogramy. [...] Że co Jakub zrobił? o.O SCHUDNĄŁ??? chyba Schudł... -.- kogo ta redakcja zatrudnia...

 • nino.rota

  Oceniono 2 razy 2

  Miejmy nadzieje, ze karne tez pocwiczyl...

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 1

  Droga Redakcjo in Corpore,
  doprawdy nam zaimponowałaś!
  Szapoba i wogle bynajmniej.
  "...Błaszczykowski.... schudnął cztery kilogramy".
  Alleluja!!!!!
  To przechodzi do klasyki Żurnalistyki SPortowej.

 • Rado Satur

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, owszem, pamiętam skandal z biletami, ale pan Błaszczykowski to jednak bardzo pozytywna postać. W odróżnieniu od RL potrafi się wysłowić, jest znacznie bardziej wiarygodny i nie ma przy sobie koszmarnego babsztyla typu everythingbyann. Dajmy mu szansę.

 • Ania Markowska

  0

  Słytszeliście o nowej wersji FB? :D FuckBook gdzie wchodzi się w 1 celu :P Jest ponad milion kobiet z Polski,

  fuck-bo00k.Cf

  fuck-bo00k.Tk

 • nowislaw

  Oceniono 6 razy 0

  No jak on schudnął, to ja jebłem ze śmiechu!

 • k1500100900

  Oceniono 1 raz -1

  "schudnął cztery kilogramy" czy schudł?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX