Ekstraklasa. Poważna kontuzja Rafała Wolskiego. Na pewno nie pojedzie na mundial

Kilkumiesięczna przerwa czeka Rafała Wolskiego. Piłkarz poinformował na Twitterze, że zerwał więzadło krzyżowe przednie.

Zawodnik kontuzji nabawił się w niedzielnym meczu z Piastem Gliwice (0:2), w którym na boisko wszedł w 46. minucie zmieniając Marco Paixao. Wolski z boiska zszedł niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania, wcześniej bardzo długo udzielana była mu pomoc medyczna.

- Rafał ma problem z kolanem. W poniedziałek piłkarz przejdzie szczegółowe badania, które wskażą jak poważny jest jego uraz - powiedział na konferencji prasowej Adam Owen, szkoleniowiec Lechii.

W poniedziałek wieczorem Wolski poinformował, że potwierdził się najczarniejszy scenariusz - zerwanie więzadła. "Jestem już po badaniach i konsultacji z doktorem. Diagnoza - zerwane więzadło krzyżowe przednie. Operacja w środę. Później rehabilitacja i powrót na boisko" - napisał piłkarz na Twitterze.

25-latka czeka kilkumiesięczna przerwa w treningach co oznacza, że na pewno nie pojedzie on na mundial. W obecnym sezonie Wolski wystąpił w 11 meczach ekstraklasy, w których strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty.