Sport.pl

MŚ 2018. Karol Linetty skomentował rywali, z którymi Polska zagra w grupie na mundialu

- Rywale egzotyczni. I trudni. Ale na takich turniejach łatwych nie ma. Czy wolałbym zmierzyć się z kimś innym? Nie miałem żadnych swoich typów. Jest Senegal, Kolumbia, Japonia - no i dobrze. Trzeba walczyć. Najpierw o wyjazd na mundial, a potem o złoto - mówi Karol Linetty, reprezentant Polski na co dzień występujący w Sampdorii.

Ameryka Południowa, Afryka, Azja. Z rywalami z tych kontynentów zmierzą się piłkarze Adama Nawałki w fazie grupowej mistrzostw świata. 19 czerwca zagrają w Moskwie z Senegalem, 24 czerwca w Kazaniu z Kolumbią, a 28 czerwca w Wołgogradzie z Japonią. - Rywale egzotyczni. I trudni. Ale na takich turniejach łatwych nie ma - zwraca uwagę Linetty.

- Czy wolałbym zmierzyć się z kimś innym? Nie miałem żadnych swoich typów. Losowanie oczywiście oglądałem - w domu, z moją dziewczyną - ale specjalnie się nie ekscytowałem. Jest Senegal, Kolumbia, Japonia - no i dobrze. Trzeba walczyć. Najpierw o wyjazd na mundial, a potem o złoto - dodaje.

- Największą zagadką na dziś jest dla mnie Japonia. Nie wiem, jak gra ta reprezentacja, nie znam żadnego jej zawodnika. Z pozostałych znam. Najlepiej Kolumbijczyków, bo Duvan Zapata to mój kolega z drużyny. Grałem też z Luisem Murielem, który teraz jest piłkarzem Sevilli.

- Ale na rozpracowanie rywali jeszcze przyjdzie czas - nasz sztab szkoleniowy o to zadba. Teraz jedyne, co się liczy, to praca. Praca, praca i jeszcze raz praca. Jak najlepsza gra, by zasłużyć na powołanie - kończy pomocnik Sampdorii.

Linetty w kadrze rozegrał dotychczas 18 meczów. Debiutował cztery lata temu w towarzyskim starciu z Norwegią (3:0). Zdobył w tym spotkaniu jak na razie swoją jedyną bramkę w reprezentacji Polski. Był też w 23-osobowej kadrze na Euro 2016, ale nie zagrał w żadnym spotkaniu.

Mundial 2018. Polacy trafili do egzotycznej grupy. Czy to problem?

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (1)
MŚ 2018. Karol Linetty skomentował rywali, z którymi Polska zagra w grupie na mundialu
Zaloguj się
  • xzyzzy

    0

    " Praca, praca i jeszcze raz praca" - ciężko jest poganiać balony. biedny człowiek, skazany na katorgę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX