Sport.pl

Bilety na MŚ 2018. Polacy bez szczęścia w losowaniu

Polscy kibice byli w dziesiątce, która złożyła najwięcej wniosków o bilety na mundial w Rosji, ale w pierwszej fazie sprzedaży nie ma fanów z naszego kraju w czołówce szczęśliwców losowania. Od czwartku rusza kolejna tura sprzedaży wejściówek, tym razem wedle zasady, kto pierwszy ten lepszy.

Sprzedaż biletów na mecze mistrzostw świata podzielona została na kilka etapów. Właśnie zakończył się pierwszy z nich. Między 1 a 12 października kibice zgłaszali się do losowania wejściówek. Każdy fan mógł aplikować na maksymalnie siedem spotkań i na jeden mecz mógł nabyć maksymalnie cztery bilety.

Do FIFA wpłynęło blisko 3,5 mln zgłoszeń. Dokładnie 622 117 wejściówek zostało rozdysponowanych. Podczas analizy wniosków FIFA odrzuciła te, które nie spełniały wymogów formalnych, a także te, które dotyczyły drużyn, które awansu na MŚ nie uzyskały.

FIFA informuje, że 57 procent wejściówek z pierwszego etapu trafi do Rosjan. Pozostałe 43 procent zostanie rozdysponowane pomiędzy fanów z reszty świata. W czołówce krajów, którym w pierwszym etapie przypadło najwięcej biletów, są USA, Chiny, Niemcy, Brazylia, Izrael, Anglia, Finlandia, Meksyk i Francja. Dokładnych danych FIFA jednak nie podaje. Co zaskakujące, w czołowej grupie nie ma Polaków, którzy według informacji FIFA z października, byli w czołowej 10 pod względem złożonych wniosków. Może polscy kibice będą mieć więcej szczęścia w kolejnych etapach sprzedaży.

Bilety na mundial podzielono na cztery kategorie. Trzy najwyższe, a zarazem najdroższe, dostępne są dla wszystkich. Czwarta kategoria, najtańsza, zarezerwowana jest dla Rosjan. Bilety można kupować też pojedynczo lub np. na serię meczów danej reprezentacji lub też na mecze rozgrywane na jednym stadionie.

W czwartek 16 listopada rusza kolejna tura sprzedaży biletów, tym razem wedle zasady kto pierwszy ten lepszy. Potrwa ona do 28 listopada. Jeśli komuś się nie poszczęści, jeszcze nie wszystko stracone. Kolejne fazy sprzedaży zostaną uruchomione już po rozlosowaniu grup.

Między 5 grudnia a 31 stycznia będzie można zgłosić się do kolejnego losowania, między 13 marca a 3 kwietnia zostanie ponownie uruchomiona sprzedaż „kto pierwszy, ten lepszy”. Ostatnia pula biletów będzie w sprzedaży między 18 kwietnia a 15 lipca.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (20)
Bilety na MŚ 2018. Polacy bez szczęścia w losowaniu
Zaloguj się
 • piotrm74

  Oceniono 1 raz 1

  USA, Chiny, Izrael te potęgi nie wystąpią na MŚ a wylosowali najwięcej biletów.... Wiadomo o co chodzi... to tylko piłka nożna...

 • kali555

  Oceniono 1 raz 1

  grubymi nicmi szyte:)
  ale boja sie konfrontacji i raczej slusznie

 • Oceniono 1 raz 1

  Przecież te bilety nie są dla kibiców tylko dla działaczy i sponsorów a kibicom rzuca się jakiś ochłap dla stwarzania pozorów.

 • silthor

  Oceniono 1 raz 1

  Finlandia i Izrael.... ciekawe, bardzo ciekawe. Niewielu mieszkańców, nie ma ich na mistrzostwach, a są wśród krajów, które dostały najwięcej biletów.

 • Rafał G

  0

  Jak działa to całe losowanie biletów na mundial. Losują to codziennie czy na koniec terminu zgłoszenia??

 • kimdongun

  0

  Boją sie wpuścić naszych, jeszcze wrak wyniosą.

 • kimdongun

  0

  Czerska powinna zabiegać o bojkot mundialu przez naszych. Moglibyśmy odstąpić miejsce np Izraelowi.

 • mirgol_wawa

  0

  Kulson kto to losował?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX