Sport.pl

Serie A. Zapłakany Buffon potwierdza. Koniec reprezentacyjnej kariery [WIDEO]

Gianluigi Buffon po przegranym dwumeczu ze Szwecją udzielił emocjonalnego wywiadu. Legendarny bramkarz potwierdził, że był to jego ostatni mecz w reprezentacji.

Po raz pierwszy od 1958 roku Włosi nie pojadą na mistrzostwa świata. Zespół Giampiero Ventury zremisował ze Szwecją 0:0 w Mediolanie, przez co przegrał baraż o awans na mundial. W pierwszym meczu Szwedzi wygrali 1:0.

Baraż ze Szwecją był dla Buffona walką o ostatni mundial w karierze. Już jakiś czas temu mistrz świata z 2006 roku zapowiedział, że z futbolem i reprezentacją pożegna się po imprezie w Rosji. Marzenie legendarnego bramkarza prysły wraz z końcowym gwizdkiem sędziego. Włoch nie brał pod uwagę, że z kadrą pożegna się jeszcze przed mundialem.

Po meczu Buffon ze łzami w oczach mówił o tym, że to był jego ostatni mecz w reprezentacji. - Przepraszam. To mój ostatni mecz w kadrze - mówił wzruszony bramkarz. Zabrakło nam energii, aby strzelić gola. Kto, grał takie mecze, ten wie jak trudno to zrobić. Zawiedliśmy, nie tylko siebie, ale całą piłkę nożną - dodał Buffon.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (29)
Serie A. Zapłakany Buffon potwierdza. Koniec reprezentacyjnej kariery [WIDEO]
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 11 razy 11

  Wielki piłkarz i wielki człowiek z klasą. Po meczu szczerze gratulował Szwedom, obściskując każdego jak brata. Zawsze tak robi, zawsze darzy szacunkiem przeciwników. Brawo. Oby nowe, "po piłkarskie" życie nie było gorsze niż kariera piłkarska. Szacun.

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 6 razy 6

  Szkoda Buffona, naprawdę. Kto tak pięknie będzie śpiewać hymn Włoch?

 • elvisek101

  Oceniono 6 razy 6

  dziękujemy za te dekady Twoich wspaniałych interwencji i wspaniałej postawy, nie tylko na boisku ale poza nim, młodzi adepci piłki mają się od kogo uczyć

 • smudzislaw

  Oceniono 3 razy 3

  Pozazdrościł Borucowi.

 • moodyblues

  Oceniono 5 razy 1

  Spokojnie z tym szacunkiem. Są piłkarze którzy rzeczywiście całą karierą mogą być przykładem ale na pewno do nich nie należy Buffon.
  Pamiętajmy o jego korupcyjnych przekrętach w tym słynnych kilkunastu rzekomych Rolexach za które robił podejrzane przelewy.
  To z pewnością był bardzo dobry bramkarz - ale nigdy nie zrozumiem tych którzy zarabiając ogromne pieniądze robią dodatkowo przekręty.
  Gdzie tu wzór do naśladowania dla młodych?

 • s0nar

  0

  Ja pie..., z katastrofą mamy do czynienia wtedy kiedy wystąpi np. trzęsienie ziemi i zginie 200 osób, a nie wtedy kiedy kilku kiepsko kopiących piłkę makaroniarzy nie zagra w paru meczach piłki nożnej. Problemy współczesnego świata...

 • awaro36

  Oceniono 2 razy 0

  biedny bufonek ha ha .dobrze ze wlosi się nie dostali do MŚ zawsze graja nieczysto i b nudnie bez polotu Mistrostwa tylko na tym zyskają!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX