Polska - Urugwaj. Atak zawiódł na całej linii, ale jest kilka plusów [OCENY]

10.11.2017 23:05
Polska zremisowała z Urugwajem (0:0) w meczu towarzyskim. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Adama Nawałki za to spotkanie (skala 1:6).

Artur Boruc: 5. Bohater pierwszej połowy. Ostatni mecz reprezentacji przypieczętował dwiema skutecznymi interwencjami. W 34. minucie z orzełkiem na piersi pofrunął ostatni raz, efektownie broniąc silny strzał Gastona Silvy. To było godne pożegnanie.

Jarosław Jach: 3+. Jedyny debiutant w składzie. Gatunek meczu jednak go nie przytłoczył. Wywiązał się z zadań w obronie. Kibice zapamiętają jego udaną walkę na przebitki z trzema rywalami. Został za to nagrodzony gromkimi brawami.

Thiago Cionek: 3. Udowodnił, że gra w ustawieniu z trójką obrońców nie jest mu obca. Nie popełniał błędów w obronie, ale kilka razy niepotrzebnie próbował długich piłek, bo mu to nie wychodziło. W przerwie zmienił go Artur Jędrzejczyk.

Kamil Glik: 4-. Dobrze dyrygował obroną w nowym ustawieniu. Sam był prawie bezbłędny. Prawie, bo w 5. minucie nie trafił w piłkę, która przeleciała tuż obok słupka.

Bartosz Bereszyński: 4. Płuca reprezentacji Polski. Jak przystało na wahadłowego pracował na całej długości boiska. Rywale nie potrafili przedrzeć się jego stroną. Na 10 minut przed końcem ładnie podał do Grosickiego, ale ten trafił w boczną siatkę.

Jacek Góralski: 4. Wślizg, walka, odbiór i jeszcze raz wślizg – tak można podsumować jego występ. Nie bał się ostrych pojedynków w środku pola i kilkukrotnie przerywał akcje rywali. Dobrze zabezpieczał przestrzeń przed obrońcami. To z pewnością nie był jego ostatni występ w kadrze.

Grzegorz Krychowiak: 5. Takiego Krychowiaka potrzebuje kadra. Nie przegrywał pojedynków w środku boiska, kiedy trzeba było uspokajał i odbierał piłkę. Kilka razy świetnymi podaniami otworzył drogę do bramki. Szkoda, że nie udało się z tego skorzystać.

Maciej Rybus: 2. To nie był jego mecz. W 27. minucie dał się objechać w obronie, ale na szczęście nikt z rywali nie zamknął akcji. W ataku był bezproduktywny. Fatalny strzał z końcówki spotkania podsumował jego występ.

Jakub Błaszczykowski: 3. Starał się jak mógł, ale nie miał zbyt wielkiego pola manewru. Polacy zostali stłamszeni i musieli liczyć na nieliczne kontry. Na plus można zapisać mu kilka udanych dośrodkowań.

Kamil Wilczek: 2. Kontuzje Lewandowskiego, Milika, słabsza forma Teodroczyka i mecz w kadrze młodzieżowej Kownackiego – to wszystko sprawiło, że Wilczek stanął przed wielką szansą zaklepania sobie wyjazdu na mundial. Nie można było odmówić mu zaangażowania, ale pod bramką zawodził. Wiele wskazuje, że nie wykorzystał ostatniej promocji na kupienie biletu do Rosji.

Kamil Grosicki: 3. W swoim stylu napędzał kontrataki reprezentacji Polski. Brakowało mu jednak ostatniego podania albo skutecznego strzału. W 80. minucie miał swoją szansę, ale trafił w boczna siatkę. Wyraźnie brakowało mu Lewandowskiego.

Łukasz Fabiański: 3. Obronił strzał z rzutu wolnego, ale mógł też zostać antybohaterem spotkania. Raz źle przyjął piłkę i w ostatniej chwili uratował się wybiciem piłki tuż przed nadbiegającym przeciwnikiem.

Artur Jędrzejczyk: 3+. Zmienił Cionka i obrona nie straciła na jakości. Za to poprawił wyprowadzanie piłki.

Jakub Świerczok: 1. Wszedł i odbijał się od obrońców rywala. Debiutu nie zapamięta dobrze.

Piotr Zieliński: 3. Miał rozruszać drużynę w ataku. Niewiele dało się zrobić, ale widać u niego piłkarską, jakość. Grał bardzo swobodnie.

Krzysztof Mączyński: Grał zbyt krótko, by go ocenić.

Maciej Makuszewski: Grał zbyt krótko, by go ocenić.