Sport.pl

Mundial 2018. Polsat jednak pokaże MŚ w Rosji?

TVP nabyła prawa do pokazywania mistrzostw świata w Rosji w 2018. Istnieje jednak szansa, że Polsat również pokaże część spotkań. To oznaczałoby, że komentatorski duet Mateusz Borek - Tomasz Hajto wciąż relacjonowałby mecze Biało-Czerwonych.

- Nie jest tajemnicą, że Polsat dysponuje kontentem, który też jest dla nas interesujący. Jesteśmy wszak teraz największym graczem, jeśli chodzi o prawa piłkarskie, ale Polsat też inwestuje. Jest więc o czym rozmawiać, ale żadnych rozmów handlowych do tej pory nie było. Raczej wymiana uprzejmości - powiedział Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej cytowany przez portal "Wirtualne Media".

Telewizja Polsat również potwierdziła, że jest zainteresowana nabyciem części praw do mundialu.

- Na razie nie mamy praw do mundialu w Rosji, ale zobaczymy, jak to będzie. Często dogadujemy się z TVP w różnych sprawach, więc myślę, że także i w tym wypadku jest szansa. Może do Rosji pojedziemy nie tylko w roli turystów - zadeklarował tuż po meczu z Czarnogórą (4:2) Marian Kmita, dyrektor ds. sportu telewizji Polsat.

Telewizja publiczna, oprócz meczów mundialu 2018, pokaże też eliminacje i finały Euro 2020, spotkania Ligi Narodów oraz mistrzostwa świata w 2022 roku. Z kolei Polsat od przyszłego sezonu będzie transmitować mecze Ligi Mistrzów.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (30)
Mundial 2018. Polsat jednak pokaże MŚ w Rosji?
Zaloguj się
 • takaprawda2014

  Oceniono 7 razy 7

  "Jesteśmy wszak teraz największym graczem, jeśli chodzi o prawa piłkarskie"

  Największym powiadacie towarzyszu KURSKI??

  A do których do LIG posiadacie no prawa??

  I na których kanałach pokazujecie wszystkie mecze LM i LE??

 • marek804

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wiem po co Polsat jest potrzebny TVP - chyba tylko po to by rywalizować w poziomie oglądalności. Więcej TVP może na tym stracić niż zyskać.

 • kataryniarski

  Oceniono 9 razy 5

  wolę Hajtę i Borka, niż te NOC ŻYWYCH TRUPÓW w TVP(iS) - kolesie z refleksem szachisty o północy i refleksją sięgającą dno dna...

 • thegreatmongo

  Oceniono 11 razy 5

  Hajto daje fajne profesjonalne komentarze pilkarza. Czasem glupio jezykowo wychodzi, ale wartosc w tym jest.

 • hvbert1

  Oceniono 8 razy 4

  Osobiście mam nadzieję że polsat odkupi te prawa. Nie wyobrażam sobie oglądania meczu z duetem TVP. Sam osobiście znam wielu hejterów Pana Hajty jednak anyway choćby zrobił z siebie najgorszego idiotę i powiedział żart bardziej suchy niż słynny Karol Strasburger dalej duet "Borek-Hajto" jest lepszy i bardziej kompetentny od każdego duetu tvp. Żeby nie było ja jestem fanem komentarza Pana Tomka, to jest show które potrafi przykryć nawet mecz którego nie da się oglądać :)

 • Piotr Wolf

  Oceniono 2 razy 2

  Część meczy oddaszą polsatowi ale nie Repr PL. Przecyeż Kurski nie przeżyłby info, że większość ogląda mecz w innej stacji niż tvpis.

 • Marek Guarnera

  Oceniono 1 raz 1

  Zastanawiam się, czy przy komentarzu Szpakowskiego będę w ogóle oglądać. Na pewno jeżeli Polsat nie odkupi sublicencji to będę szukać na kanałach zagranicznych ( jest taki na 300 na platformie nc+). Jeżeli nie znajdę to pewnie wyłączę głos.

 • Tadeusz Żuk

  Oceniono 1 raz 1

  na eliminacje kasy nie mieli a na Ligę Mistrzów już jest , coś ten starozakonny kręci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX