Sport.pl

El. MŚ 2018. Gwizdy na Gerarda Pique

Obrońca Barcelony nie został mile przyjęty przez hiszpańskich kibiców. Przed i podczas meczu Hiszpanii z Albanią w eliminacjach przyszłorocznego mundialu piłkarz był wygwizdywany. Hiszpania wygrała 3:0 i zakwalifikowała się na mistrzostwa świata

Pique, który publicznie poparł niedawne niepodległościowe referendum w Katalonii - uznane przez hiszpański rząd za nielegalne - stwierdził przed meczem, że nie da się „wyrzucić” z kadry przez nieprzychylnych mu kibiców. Pique, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, zapowiedział jednak kilka dni temu, że jeśli trener reprezentacji Julen Lopetegui lub któryś z dyrektorów hiszpańskiej federacji uzna, że stanowi on problem dla drużyny narodowej, to zrezygnuje z gry w kadrze.

W Alicante kibice „nie zawiedli” obrońcy Barcelony - gdy tylko spiker wypowiedział jego nazwisko, na trybunach rozległy się głośne gwizdy, który momentalnie zagłuszyły nieliczne oklaski.

Koledzy z reprezentacji zapewniają jednak, że szatnia nie jest podzielona.

- Może różnimy się w poglądach, ale nasze relacje są bardzo dobre. Między nami wszystko jest w porządku - stwierdził Sergio Ramos, kapitan Realu Madryt.

Hiszpania wygrała 3:0, co przy niespodziewanym remisie Włochów z Macedonią 1:1 oznacza, że mistrzowie świata z 2010 zapewnili już sobie awans na przyszłoroczny mundial.

Reprezentacja Polski. Robert Lewandowski - jeden, dwa, trzy... pięćdziesiąt

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (6)
El. MŚ 2018. Gwizdy na Gerarda Pique
Zaloguj się
 • marszalek1980

  Oceniono 2 razy 0

  nie bardzo rozumiem. Skoro popiera aspiracje niepodległościowe Katalonii to czemu gra w reprezentacji "obcej" Hiszpanii? Gdyby był konsekwentny to zrezygnowałby z niej i ewentualnie czekał na reprezentację Katalonii (ta gra na razie nieoficjalne mecze).

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy -1

  Koleś jest trochę nielogiczny... To tak jakby powstaniec listopadowy upierał się w występowaniu w reprezentacji Rosji???
  Albo Hiszpania to okupant i zaborcy albo przestań chrzanić farmazony bo grasz w koszulce z godłem królów Kastylii na piersi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX