El. MŚ 2018. Argentyna w trudnej sytuacji. Sensacyjna porażka Chile

Argentyna zremisowała z Urugwajem 0:0 i jest na piątym miejscu grupy eliminacyjnej w strefie CONMEBOL. Taka pozycja nie daje bezpośredniego awansu na mundial, który w 2018 roku odbędzie się w Rosji. Swój mecz sensacyjnie przegrała reprezentacja Chile.

Miał być wielki hit i popis ofensywnie ustawionej Argentyny, a jest rozczarowanie. Zespół Jorge Sampaoliego nie strzelił gola reprezentacji Urugwaju, zremisował 0:0 i jest na piątym miejscu w grupie eliminacyjnej. Na ten moment, potęga światowej piłki nie ma awansu na mundial. Piąte miejsce oznacza grę w barażach.

Do końca eliminacji zostały już tylko trzy mecze. Argentyna zagra z Wenezuelą, Peru i Ekwadorem. Szanse na awans na mistrzostwa świata ma jeszcze siedem reprezentacji: Kolumbia, Urugwaj, Chile, Argentyna, Peru, Paragwaj i Ekwador.

Bezradność Leo Messiego, Paulo Dybali, Mauro Icardiego to nic przy sensacji, którą swoim kibicom sprawiła reprezentacja Chile. Drużyna Juana Antonio Pizziego przegrała u siebie z Paragwajem 0:3. W pierwszej połowie samobójczego gola strzelił Arturo Vidal, a w drugiej połowie dzieła zniszczenia reprezentacji Chile dokonali Victor Caceres i Richard Ortiz.

Swój mecz spokojnie wygrała reprezentacja Brazylii, która awans na mundial w Rosji ma już zapewniony. Drużyna Tite ograła Ekwador 2:0, a gole strzelali Paulinho i Coutinho.

Sytuacja w tabeliSytuacja w tabeli (flashscore.pl)