El. MŚ 2018. Co za błąd Hugo Llorisa! Asystował przy golu z połowy boiska

Na 15 sekund przed końcem doliczonego czasu gry Hugo Lloris popełnił fatalny błąd, który kosztował Francję punkty w meczu ze Szwecją (1-2).

Pięknego gola na 1-0 dla Francuzów strzelił Olivier Giroud, a jeszcze przed przerwą wyrównał Jimmy Durmaz. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ale wtedy nadeszła 93. minuta. Hugo Lloris wybiegł przed pole karne i naciskany przez rywala podał piłkę do przodu. Na środku boiska przejął ją Ola Toivonen i trafił do siatki strzałem z pierwszej piłki!

Ta porażka znacznie skomplikowała sytuację Francji w el. MŚ 2018. Straciła pozycję lidera na rzecz Szwecji - obie drużyny mają po 13 pkt po sześciu kolejkach. Na trzecim miejscu znajduje się Holandia (10 pkt), dalej Bułgaria (9 pkt), Białoruś (5 pkt) oraz Luksemburg (1 pkt).