M¦ 2018. Polska - Senegal. Polscy kibice opanowali Moskwę. Cały ¶wiat ¶piewa 'Polska biało-czerwoni'!

Polacy opanowali Moskwę! Trzydzie¶ci tysięcy fanów reprezentacji Polski od rana bawiło się na Placu Czerwonym przed meczem z Senegalem. Biało-czerwony karnawał porwał ze sob± kibiców z całego ¶wiata. 'Polska biało-czerwoni' ¶piewali nawet kibice z Meksyku!
1 Dzi¶ mecz Polska - Senegal. Nz. trening reprezentacji Polski przed meczem Dzi¶ mecz Polska - Senegal. Nz. trening reprezentacji Polski przed meczem Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

"Polskaaaaaa, biao-cerwoni, Polskaaaa, biao-cerwoni" - ¶piewało czterech Meksykanów, gdy kibice reprezentacji Polski mijali ich na stacji metra Twerskaja. Od rana w Moskwie trwa biało-czerwony festiwal, który porywa ze sob± fanów z całego ¶wiata. Do polskiej zabawy przył±czali się nie tylko weseli Meksykanie, ale nawet uzbrojeni po zęby rosyjscy policjanci pilnuj±cy porz±dku na moskiewskich stacjach metra. Jeden z nich, na Teatralnej, za każdym razem, gdy Polacy pytali "kto wygra mecz?", z u¶miechem powtarzał pod nosem "Polsza!".

2

Kibice: Co za go¶cinny naród!

Również zwykli Rosjanie, wracaj±cy z pracy, gdy polski tłum przemieszczał się w stronę Spartak Arena, nie kryli podziwu dla wokalnych popisów roz¶piewanych go¶ci znad Wisły. Nie tylko pozdrawiali Polaków, ale bardzo często prosili ich także o wspólne zdjęcie. - Jest tu kapitalnie. Rosjanie s± wspaniali, na każdym kroku częstuj± nas wódk±! A mówi±c całkiem serio to strasznie go¶cinny naród. No i maj± przepiękne kobiety - mówi Sport.pl Maciej, który wraz z dwudziestoosobow± grup± przyjaciół przyjechał do stolicy Rosji aż z Londynu.

4

Kochani polscy policjanci!

Do Moskwy przybyło ponad 30 tys. kibiców. Razem z nimi - kilkudziesięciu polskich policjantów, którzy pomagaj± swoim rosyjskim kolegom w okolicach Spartak Areny. - A mandaty możecie wystawiać? Nie? Ej, chodĽcie tu, s± nasi kochani polscy policjanci, zróbmy sobie zdjęcie - cieszyło się kilku Polaków, którzy pod stadionem spotkali znajomo umundurowanych funkcjonariuszy. A ci z u¶miechem pozowali do zdjęć. Podobnie jak rosyjscy policjanci, którzy z dużym podziwem obserwowali karnawałow± zabawę Polaków.

5 M¦ 2018. Robert Lewandowski M¦ 2018. Robert Lewandowski FOT. KUBA ATYS

Lewa, Lewa, Lewandowski!

Ich ulubieńcem został kibic z Senegalu, który wbiegł w polski tłum i zacz±ł rytmicznie podskakiwać w takt przy¶piewki o Lewandowskim. Polacy w ramach rewanżu natychmiast zmienili słowa z "Lewa, Lewa, Lewandowski!", na "Mané, Mané, Mané" i za¶piewali Senegalczykowi o największej gwieĽdzie jego reprezentacji, Sadio Mané. - Nie s±dzili¶my, że będzie aż tak fajnie - zachwycała się Ola z Sosnowca, która wraz z rodzicami i kibicami z Peru pozowała do zdjęć na Placu Czerwonym. To wła¶nie tam rozpocz±ł się biało-czerwony festiwal. Kilkutysięczna grupa kibiców z Polski przez kilka godzin okupowała najsłynniejszy plac Moskwy ¶piewaj±c tak gło¶no, że słychać było ich daleko poza murami Kremla.

6

Gramy u siebie!

Kilkudziesięciotysięczny tłum jest już w okolicach Spartak Areny, gdzie o godz. 18 (17 polskiego czasu) rozpocznie się mecz z Senegalem. Gdy sędzia Nawaf Shukralla rozpocznie spotkanie polscy fani jeszcze raz będ± mogli za¶piewać "Gramy u siebie, Polacy, gramy u siebie".

Komentarze (19)
M¦ 2018. Polska - Senegal. Polscy kibice opanowali Moskwę. Cały ¶wiat ¶piewa 'Polska biało-czerwoni'!
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 11 razy 7

  Trochę wstyd po tym, jak polscy kibole potraktowali Rosjan w Warszawie.
  Z drugiej strony Rosjanie mogli byli sobie wtedy darować ten cały "przemarsz" przez Warszawę.

 • gelati

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie 0:2. Amen!

 • kimdongun

  0

  Mecz otwarcia.

 • kuku666

  0

  Zaraz będa ¶piewać "Nic się nie stało..."

 • oanka lampat

  0

  ,
  Wyniki na żywo Wszystkich meczy Mistrzostw ¦wiata, Transmisje Live!

  www.huit.re/po5
  _______________________
  Wystarczy wej¶ć zalogować sie i ogl±dać.
  Polecam jak najbardziej

 • Paulo Garcia

  Oceniono 4 razy 0

  Rozniesiemy Senegal w pył!! Będzie przewaga minimum 2 goli!!

  Reprezentacja Polski jest TheBest!!!

 • obeznany

  Oceniono 2 razy 0

  Je¶li wierzyć youtube, rosyjscy kibole ponoć zaatakowali gdzie¶ polskich kibicow. Za dużo nie widać.

  www.youtube.com/watch?v=MU4giaoF2HQ

  Teraz Rosjanie współpracuj± z policj± z krajów europejskich. We Francji odmówili swego czasu współpracy z policj± francusk± a 200 rosyjskich kiboli przyleciało "niepostrzeżenie" opłaconym(!) samolotem charterowym. Do tego jako jedyni kibole na ¶wiecie korzystali z opieki konsularnej swojego kraju :)

 • kacap_z_moskvy

  Oceniono 5 razy -1

  Moze wideo (jest na twiterze, na przyklad) jak tlum polakow zaspiewal Kalinke czy dlugo skandowali "Rosja! Rosja"? Ludzie sie bawia, wszystko ok, wszystko nie po mysli towarzyszy od propagandy z GW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX