Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Portugalia - Hiszpania. Hit nie zawiódł oczekiwań. Hiszpanie remisują z Portugalią. Hat-trick Cristiano Ronaldo!

Wielki, niezwykły, niesamowity. W piątkowym meczu Portugalii z Hiszpanią było wszystko! Hat-trick Cristiano Ronaldo, kilka zmian wyniku, dwa gole Diego Costy i cudowna bramka Nacho Fernandeza! Hit pokazał, że w pełni zasługiwał na swoje miano.

Ronaldo po raz pierwszy!

- Cristiano Ronaldo jest wspaniałym kapitanem i fantastycznym zawodnikiem. Zawsze ma duży wpływ na przebieg meczu, bo to wielki piłkarz - mówił o swoim graczu selekcjoner reprezentacji Portugalii, Fernando Santos, dzień przed hitowym starciem z Hiszpanią.

Ronaldo szybko udowodnił, że szkoleniowiec Portugalczyków się nie mylił. Już w 3. minucie spotkania kapitan aktualnych mistrzów Europy wbiegł w pole karne, zaczął dryblować i. został sfaulowany przez Nacho Fernandeza, swojego klubowego kolegę z Realu Madryt.

Sędzia Gianluca Rocchi bez wahania podyktował jedenastkę, a do jej wykonania podszedł sam poszkodowany. Ronaldo stały fragment wykorzystał pewnie, myląc bezradnie interweniującego Davida De Geę.

Diego Costa (z prawej) po strzale Diego Costa (z prawej) po strzale Fot. Francisco Seco / AP Photo

Później do głosu doszli jednak Hiszpanie, budujący przewagę w środku pola, gdzie za konstruowanie akcji odpowiadali m.in. Isco, Andres Iniesta i David Silva. Szczególnie ostatni z nich stwarzał duże zagrożenie, tak jak w 10. minucie, kiedy mocno uderzał ze skraju pola karnego, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zawodnicy Fernando Hierro swoją przewagę udokumentowali niecały kwadrans później, konkretnie w 24. minucie. Diego Costa opanował piłkę przed polem karnym, zwiódł pięciu obrońców Portugalii i uderzył na bramkę Ruiego Patricio. 30-latek zareagował szybko, ale nie zdołał uchronić swojego zespołu przed utratą bramki.

Przy golu 29-latka nie zabrakło jednak kontrowersji. Costa przed oddaniem strzału starł się z Pepe. Środkowy obrońca padł na murawę, a sędzia nie odgwizdał faulu. Jego decyzji nie zmieniła nawet konsultacja VAR, mimo tego, że powtórki pokazały wyraźne przewinienie napastnika.

Ronaldo po raz drugi

W 44. minucie było już jednak 2:1, bo swoje możliwości kolejny raz pokazał Ronaldo. Portugalczyk przyjął piłkę przed polem karnym Hiszpanów, przełożył ją na lewą nogę i oddał bardzo mocny, płaski strzał. Z uderzeniem nie poradził sobie De Gea, który popełnił wyraźny błąd, i przy golu miał udział równie duży, co Ronaldo.

Przez znaczną część drugiej połowy dominowali reprezentanci Hiszpanii, którzy po wyjściu z szatni zdominowali Portugalczyków. Już w 55. minucie Patricio skapitulował po strzale Diego Costy. Napastnik Atletico Madryt znakomicie wbiegł w pole karne przy stałym fragmencie gry i wykorzystał celne zgranie Sergio Busquetsa. Trzy minuty później było już 3:2 dla Hiszpanów, a pięknym golem popisał się Nacho Fernandez, zawodnik, który zawinił przy rzucie karnym dla Portugalii. Nacho fenomenalnie uderzył piłkę zewnętrzną częścią stopy, ta odbiła się od dwóch słupków i zatrzepotała w siatce.

Ronaldo, Ronaldo, Ronaldo!

Po golu Nacho Hiszpanie dominowali, długo wymieniali podania i kontrolowali przebieg gry. Wydawało się, że prowadzenie utrzymają do końca, ale tak się nie stało, ponieważ na boisku cały czas był... Ronaldo.

Kapitan Portugalczyków w 88. minucie podszedł do wykonania rzutu wolnego, i uderzył cudownie. Gwiazdor mistrzów Europy przymierzył idealnie, umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką bramki De Gei.

Największy hit pierwszej kolejki fazy grupowej MŚ nie zawiódł, Portugalia zremisowała z Hiszpanią 3:3.

Portugalia 3:3 Hiszpania

4`, 44`, 88` Ronaldo - 24`, 55` Costa, 58` Nacho