Sport.pl

MŚ 2018. Modowe show, sesje fotograficzne i wykłady o sędziowaniu. Senegal na treningi się nie spieszy

Senegal, grupowy rywal ekipy Nawałki na MŚ, na początku pobytu w Rosji skupiał się na sesji fotograficznej, wykładach o sędziowaniu i zadziwił wszystkich tunikami, zaprojektowanymi specjalnie na rosyjską przygodę.
sen sen SUNDAY ALAMBA/AP

Senegalczycy przylecieli do Rosji we wtorek wieczorem, kiedy Polacy żegnali się z kibicami na Stadionie Narodowym. Biało-czerwonych w starciu z Litwą oklaskiwało 57 tysięcy kibiców. Senegalczyków, po swoim zwycięstwie z Koreą... zaledwie kilka osób, głównie ze sztabu kadry. Spotkanie było dla kibiców i mediów zamknięte. Tak zadecydowali trenerzy obydwu drużyn. Trudno się temu dziwić. Mecz Afrykańczyków z Azjatami rozgrywany w austriackim Grodig nie przyciągnęłoby na trybuny wielu osób, a raczej dostarczył informacji dla ich grupowych rywali. Senegalczycy wygrali 2:0 i po trzech remisach i porażce we wcześniejszych grach kontrolnych, na mundial lecieli w ciut lepszych nastrojach. Trzeba dodać, że Rosję przywitali bardzo oryginalnie.

Ręka projektanta

Można nawet stwierdzić, że zaskoczyli, bo zrobili stylizacyjny show. Zadbał o to młody projektant - Massamba Fall, bardziej znany jako Mass Fall. 34-latek zaprojektował specjalne tuniki, nadał im oryginalny kształt i kolory - ciemny niebieski dla piłkarzy, szary dla sztabu, morsko-niebieski dla przedstawicieli federacji. Jak sam stwierdził stworzył stój 'szykowny, ale i stonowany'. Łatwo nie było, z powodu napiętego kalendarza dwóch stron projektant nie spotkał się nawet z zespołem. Wymiary od Sadio Mane i spółki przesłał mu współpracownik. Poprawek na szczęście nie trzeba było robić.

Historia jest o tyle ciekawa, że Massamba sam zgłosił do federacji swoje projekty i pomysł na ubranie narodowej reprezentacji po tym gdy ta awansowała na mundial. Po kilku spotkaniach ustalono, że związek chętnie z pomysłów artysty skorzysta. Teraz o stylizacji mówi cały kraj i... spora cześć Kaługi, w której piłkarze podróżujący do hotelu mocno rzucali się w oczy.

Senegal Senegal IVAN SEKRETAREV/AP

Wykłady i sesja

Senegalczycy w sportowy rytm imprezy na razie wchodzą spokojnie. Dzień po wylądowaniu w Kałudze brali udział w wykładzie dotyczącym technologii VAR i sędziowania. Dwugodzinne, luźne spotkanie dotyczyło też tego jakich zachowań na boisku trzeba unikać, by nie narażać się na kary. Potem odbyła się też oficjalna sesja zdjęciowa dla FIFA.

W czwartek w hotelu Senegalu - SK Royal i na obiektach Sputnika ma dziać się już więcej. W południe zaplanowano analizę meczu z Koreą. Pierwszy trening w Rosji ma odbyć się natomiast późnym popołudniem. Już wcześniej ustalono, że kibice będą mieli okazję pooglądać swoich graczy dopiero na zajęciach piątkowych. To będą ważne jednostki treningowe dla trenera Lwów Tarengi. Aliou Cisse ma ostatecznie określić jak będzie wyglądało zestawienie jego ofensywy na mecz z Polską i gdzie ustawić swoją największą gwiazdę Sadio Mane.  To głównie dzięki niej Senegal cieszy się w Kałudze sporym zainteresowaniem. Do bazy Afrykańczyków docierają też sygnały o polowaniu wielkich klubów na innymi graczy z Czarnego Lądu. Dortmund, Sevilla i Valencia podpatrują Ismaila Sarra i Youssoufa Sabaly'ego. Ten pierwszy klub wciąż szuka zmiennika za Ousmanea Dembele, który odszedł do Barcelony w zeszłym roku.

Mecz Polska - Senegal 19 czerwca w Moskwie.

Komentarze (10)
MŚ 2018. Modowe show, sesje fotograficzne i wykłady o sędziowaniu. Senegal na treningi się nie spieszy
Zaloguj się
 • 1963mw

  0

  Widać, że komentatorzy nie wychylili swej łepetyny spoza granic parafii tarnowskiej lub gdzieś z polski bee. Przy Murzynie są tacy dowartościowani bo mają białą skórę. I tylko to. (oprócz legitymacji PiSSu, czy ONRu).

 • koenzymq10

  Oceniono 2 razy 0

  Czym się różni opona od Murzyna? Opona po założeniu łancuchów nie rapuje!

 • l1ber

  0

  Wakanda forever !

 • beton44

  Oceniono 2 razy -2

  Ale o co idzie - jakby ci dzicy przyjechali w opaskach z trawy to by była sensacja.

  A te wdzianka - jak wdzianka - zgodne z modą muslimską - czyżby Szechteroidy szczuły na kandydatów do ubogacenia Europy ???

 • kadykianus

  Oceniono 7 razy -3

  Murzyni tez maja biale sluchawki w uszach i smartfony... Zachowuja sie jak biali ludzie. Nasladownictwo to najwyzsza forma uznania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX