Mundial 2018. Niemcy obronią mistrzostwo świata? Polska dopiero na 12. miejscu

Serwis 'Goalimpact' wyliczył procentowe szanse poszczególnych reprezentacji na dotarcie do konkretnych faz pucharowych mundialu oraz na wygranie mistrzostwa świata. Polska zajęła w klasyfikacji 12. miejsce - za Danią, którą wyprzedziliśmy w eliminacjach.
1

Jak przed każdą wielką imprezą serwisy statystyczne starają się pokazać, kto ma największe szanse na wygranie rozgrywek. Nie inaczej jest przed największym piłkarskim turniejem świata, mundialem.

Serwis 'Goalimpact' również dołączył się do prób wytypowania. Portal postanowił wyliczyć procentowe szanse na dojście do poszczególnej fazy przez konkretne zespoły.

3

Kto mistrzem świata?

Największe szanse na wygranie mistrzostwa świata otrzymali Niemcy. Zdaniem serwisu szanse 'Die Mannschaft' na obronienie tytułu wywalczonego przed czterema laty są oceniane na 19%.

Zawodnicy Joachima Loewa muszą przełamać fatalną passę, według której zespół, który wygrał mistrzostwo świata, na następnej imprezie odpada już po fazie grupowej. Tak było w przypadku Włochów, którzy najpierw wygrali mundial w 2006 roku, by w 2010 zdobyć zaledwie 2 punkty i zajęli ostatnie miejsce w grupie. Podobnie mieli Hiszpanie, którzy wygrali mistrzostwa w RPA, a cztery lata później wygrać tylko jeden mecz i odpadli z dalszej rywalizacji, zajmując 3. miejsce w grupie.

Podium klasyfikacji 'Goalimpact' zajmują Hiszpanie (14,2% szans na wygranie turnieju) oraz... Belgowie (10,7%).

4 Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski podczas meczu towarzyskiego Polska - Litwa na Stadionie Narodowym. Warszawa, 12 czerwca 2018 Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski podczas meczu towarzyskiego Polska - Litwa na Stadionie Narodowym. Warszawa, 12 czerwca 2018 Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jak Polacy?

Zdaniem serwisu, Polacy zajęli 12. miejsce wśród zespołów, które maja największe szanse na wygranie mundialu. O dwie pozycje wyżej znalazła się Dania, którą wyprzedziliśmy w eliminacjach!

Jak wyglądają jednak szanse na poszczególne fazy? Jeżeli chodzi szanse na wyjście z grupy, to według 'Goalimpact' zespół Adama Nawałki awansuje do fazy pucharowej na 58,7%. O niecałą połowę mniejsze szanse są na grę w ćwierćfinale (26,9%). Szanse na dotarcie do półfinału oceniane są na 11%. Na grę w wielkim finale na Łużnikach przez 'biało-czerwonych' jest 4,9%, a na wygranie turnieju jest zaledwie 2% szans.

5

Szanse poszczególnych zespołów

6 Grzegorz Krychowiak , Lukasz Teodorczyk i Thiago Cionek podczas meczu towarzyskiego Polska - Litwa na Stadionie Narodowym. Warszawa, 12 czerwca 2018 Grzegorz Krychowiak , Lukasz Teodorczyk i Thiago Cionek podczas meczu towarzyskiego Polska - Litwa na Stadionie Narodowym. Warszawa, 12 czerwca 2018 Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Polacy rozpoczną zmagania mundialowe 19 czerwca meczem z Senegalem. Następnie, kilka dni później "biało-czerwoni" zagrają z Kolumbią (24 czerwca), a na zakończenie fazy grupowej zawodnicy Adama Nawałki zagrają z Japonią (28 czerwca).

Jeżeli reprezentantom Polski uda się w tych spotkaniach zdobyć wystarczającą ilość punktów, która da awans do fazy pucharowej, to zagrają z jednym z zespołów z grupy G. Najprawdopodobniej będą to Belgowie lub Anglicy (chyba, że pozytywnie zaskoczą Tunezyjczycy i Panamczycy).

Komentarze (25)
Mundial 2018. Niemcy obronią mistrzostwo świata? Polska dopiero na 12. miejscu
Zaloguj się
 • goplana24

  Oceniono 4 razy 2

  Pierdoły jak bym czytał wiadomości naszego GUSu....

 • goplana24

  Oceniono 4 razy 2

  Jakbym czytał wiadomości naszego GUSu....

 • kinio101

  Oceniono 1 raz 1

  A jak typuje kot Achilles?

 • thrak401

  Oceniono 1 raz 1

  To troche jak z rankingami niezawodnosci samochodow, jak ranking robia Niemcy, to niemieckie marki zwyciezaja, jak Francuzi, to francuskie, a jak Amerykanie to amerykanskie.

 • gorbibanki

  Oceniono 3 razy 1

  No jasne, Arabia Saudyjska ma większe szanse na wyjście z grupy niż Urugwaj :( Przestańcie publikować takie bzdury bo się niedobrze robi ;(-

 • mr_gm

  0

  Od razu widać, że pracują tam prawdziwi fachowcy...tyle, że nie od piłki nożnej.

 • kazik.b

  0

  Ta tabelka wykombinowana przez ekspertów GoalImpact jest mniej więcej tak samo bzdurna jak ranking FIFA...

 • kinio101

  0

  A jak typuje kot Achilles?

 • thrak401

  0

  Niezle sobie to wykombinowali, Japonia przed Kolumbia i Senegalem w szansach na wyjscie z grupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX