Najdziwniejszy stadion w historii MŚ został oddany do użytku

Koniec. Gotowe. Najdziwniejszy stadion na mistrzostwa świata w Rosji został oddany do użytku. Zdjęcia obiektu w Jekaterynburgu obiegły cały świat. Wszystko dzięki nietypowym trybunom, które znajdują się poza stadionem.
1 Stadion w Jekaterynburgu Stadion w Jekaterynburgu vk.com

Centralny Stadion w Jekaterynburgu oddany do użytku

Budowa stadionu wysuniętego najdalej na wschód Rosji rozpoczęła się praktycznie dopiero w 2016 roku. Za bramkami stadionu zbudowano olbrzymie przenośne trybuny, które zostaną tutaj do zakończenia mistrzostw. Oba sektory będą w stanie pomieścić po 6 tysięcy kibiców. Nad stadionem wisi potężny dach, który również nadaje niesamowity klimat. Na tej arenie zostaną rozegrane cztery mecze mundialu: Egipt - Urugwaj, Serbia - Szwajcaria, Hiszpania - Maroko i Anglia - Belgia.

2 Stadion Kaliningrad Stadion Kaliningrad Materiały prasowe FIFA

Stadion w Kaliningradzie

Nowy stadion w Kaliningradzie powstaje na Wyspie Październikowej. Stadion pomieści 35 tysięcy kibiców. Rozegrane zostaną na nim cztery spotkania: Nigeria - Chorwacja, Japonia - Senegal, Meksyk - Szwecja i Senegal - Kolumbia.

3 Stadion powstał na niedawne Igrzyska Olimpijskie w Soczi, a teraz zostanie wykorzystany również na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Stadion może pomieścić prawie 50 tysięcy kibiców, ale po mistrzostwach pojemność będzie zmniejszona do 25 tysięcy. Zaplanowano tu sześć meczów mundialu. Stadion powstał na niedawne Igrzyska Olimpijskie w Soczi, a teraz zostanie wykorzystany również na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Stadion może pomieścić prawie 50 tysięcy kibiców, ale po mistrzostwach pojemność będzie zmniejszona do 25 tysięcy. Zaplanowano tu sześć meczów mundialu. Fot. David Goldman AP

Stadion olimpijski w Soczi

Stadion powstał na niedawne Igrzyska Olimpijskie w Soczi, a teraz zostanie wykorzystany również na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Stadion może pomieścić prawie 50 tysięcy kibiców, ale po mistrzostwach pojemność będzie zmniejszona do 25 tysięcy.

4 Vołogard Arena Vołogard Arena Umformer

Volgograd Arena

Budowa Volgograd Arena rozpoczęła się pod koniec 2014 roku. Stadion miał zostać oddany do użytku pod koniec 2017 roku, ale jest lekka obsuwa. Pojemność stadionu szacowana jest na 45 tysięcy.

5 Stadion w Niżnym Novogorodzie będzie miał pojemność wynoszącą dokładnie 45.521 widzów. Widownia została podzielona na dwa piętra. Odbędzie się tutaj sześć meczów mundialu. Stadion w Niżnym Novogorodzie będzie miał pojemność wynoszącą dokładnie 45.521 widzów. Widownia została podzielona na dwa piętra. Odbędzie się tutaj sześć meczów mundialu. Stroytransgaz

Stadion Nizhny Novogrod

Stadion w Niżnym Novogorodzie będzie miał pojemność wynoszącą dokładnie 45.521 widzów. Widownia została podzielona na dwa piętra. Odbędzie się tutaj sześć meczów mundialu.

6 Rostov Arena Rostov Arena Rostov Region Government

Rostov Arena

Prace budowlane na Rostov Arenie ruszyły już w 2012 roku. Na Rostov Arenie zaplanowano zaledwie trzy mecze grupowe.

7 Kazań Arena Kazań Arena A.Savin

Kazan Arena

Stadion ten był budowany na Uniwersjadę 2013, ale później okazało się, że będzie świetnym miejscem na goszczenie mistrzostw świata w piłce nożnej. Na stadionie w Kazaniu odbędzie się sześć meczów mistrzostw świata (4 grupowe, 1/8 oraz 1/4 finału).

8 Samara Arena Samara Arena mat. prasowe

Samara Arena

Swoim rozmachem i przepychem przerasta większość aren przyszłorocznego mundialu. Arena będzie pokryta potężnym dachem o średnicy 300 metrów. Samara Arena będzie gościła sześć meczów mundialu.

9 Mordovia Arena Mordovia Arena ??? ??????

Mordowia Arena

Stadion na czas mistrzostw będzie miał 40 tys. miejsc siedzących, ale po mundialu zostanie zmniejszony do 28 tysięcy. Na Mordowia Arena zostaną rozegrane cztery mecze MŚ 2018.

10 Otkritie Arena Otkritie Arena otkritiearena.ru

Otkritie Arena

Budowa stadionu została sfinansowana przez rosyjskiego biznesmena Leonida Fieduna, który jest głównym akcjonariuszem Spartaka Moskwa, czyli zespołu, który gra na nim na co dzień. Na stadionie Spartaka będzie rozegrane pięć meczów.

11 Łużniki Łużniki Materiały Prasowe FIFA

Stadion na Łużnikach

Stadion na Łużnikach to najpopularniejszy stadion w Rosji. Arena może pomieścić 81 029 osób. Na Łużnikach zostanie rozegrane siedem meczów, w tym otwarcie mistrzostw i finał imprezy.

12 Zenit Arena Zenit Arena Materiały prasowe FIFA

Zenit Arena

Na stadionie Zenita Sankt Petersburg odbędzie się siedem meczów Mundialu 2018. Ponadto na obiekcie odbędą się spotkania w ramach finałów Euro 2020.

Komentarze (64)
MŚ w Rosji. Stadiony
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 23 razy 17

  Zastanawiam się na debilizmem autora, jak zawsze zresztą anonimowego. bo skoro MOŻNA było normalnie PO POLSKU napisać: "Stadion Łużniki", to po cholerę się pchać w Volgograd, Rostov, Kazan czy karykaturalnie pisany Nizhny Novogrod?
  Znowu Google tłumacz pomagał?

  PS. A stadiony całkiem fajne, może z wyjątkiem unowocześnionych na siłę Łużników.

 • Jakub Radzimiński

  Oceniono 15 razy 11

  Kto napisał „lekka obsuwa” w (teoretycznie) artykule sportowym? Przecież za takie coś nawet w gimnazjum autorowi na pewno nauczycielka obniżała ocenę, nie nauczył się, czy też gimnazjum dopiero przed nim?

 • rw1270

  Oceniono 10 razy 8

  Ten kretynski zwyczaj na angielskojezyczne transliteracje. Przeciez w jezyku polskim od zawsze transliteruje sie cyrylice wedlug konkretnych zasad, a wiele rosyjskich nazw sie nawet tlumaczy/sploszcza, tak zreszta jak z innymi jezykami (np. nie piszemy Washington, London, Paris, tylko Waszyngton, Londyn i Paryz (z kropka)). Volgograd, Rostov, Nishny Novogrod? Naprawde? Poziom edytorski siegnal dna juz wiele lat temu, teraz to juz przebil 50 metrow mulu i brnie glebiej.

 • humidorek

  Oceniono 5 razy 5

  Bardzo rozsądny pomysł - po co budować wielki stadion, który po mundialu będzie stał pusty. Trybuny tymczasowe na mundial, a później na co dzień wystarczy mały.

 • stranieri2

  Oceniono 3 razy 3

  Mecz Anglia-Belgia odbedzie sie w Kalingradzie nie Wolgogradzie szczegol

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX