Miliony chętnych na bilety do Rosji. W dwa tygodnie FIFA otrzymała 2,3 mln zgłoszeń

Od 5 grudnia FIFA otrzymała ponad 2,3 mln zgłoszeń na bilety na mistrzostwa świata w Rosji. Chętnych nie odstraszają nawet wysokie ceny wynoszące kilkaset dolarów. Spośród drużyn 'polskiej' grupy H najwięcej chętnych zgłosiło się z Kolumbii.
1

Ogromne zainteresowanie

Zainteresowanie biletami na mecze mistrzostw świata w Rosji, które można zamawiać za pomocą platformy FIFA.com/tickets, wciąż jest olbrzymie. Od 5 grudnia, gdy ruszyła druga faza sprzedaży, zamówiono już ponad 2,3 mln wejściówek. Tylko w ciągu pierwszych 24 godzin złożono aż 1,3 mln wniosków! Do ostatniego dnia stycznia kibice z całego świata będą mogli ubiegać się o karty wstępu na wszystkie mecze, z wyjątkiem meczu otwarcia i finału. Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy liczbę przygotowanych biletów, odbędzie się losowanie, którego wyniki fani poznają do 12 marca (kolejność zgłoszeń nie będzie miała znaczenia).

2 Diego Maradona Diego Maradona IVAN SEKRETAREV/AP

Kolejna tura w marcu

Jak poinformowała FIFA, w pierwszej turze sprzedaży przydzielono 742 760 biletów. W drugiej - wciąż trwającej - zgłoszeń jest trzykrotnie więcej. Największym zainteresowaniem bilety cieszą się oczywiście wśród Rosjan. W czołówce chętnych znaleźli się także kibice z Argentyny, Brazylii, Niemiec, Hiszpanii, Kolumbii (rywal Polski w grupie H), Meksyku czy Egiptu, a także z niewystępujących na mundialu Chin i Stanów Zjednoczonych. Wysoko w klasyfikacji jeszcze niedawno byli Polacy, ale zostali wyprzedzeni m.in. przez Niemców.

Chętni, którzy nie zdążą zarejestrować swoich zgłoszeń do końca stycznia, będą mieli jeszcze dwie szanse: 13 marca, gdy ruszy trzeci etap dystrybucji wejściówek i tuż przed rosyjskim turniejem, na tzw. "last minute". W tym przypadku nie ma gwarancji, że bilety jeszcze będą.

3 d d Fot. Alexander Zemlianichenko / AP Photo

Problem dla "koników"

Według informacji przekazanych Sport.pl przez rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego, tym razem nie będzie możliwości "wolnej" sprzedaży zakupionych biletów. Ta odbędzie się jedynie poprzez platformę, która zostanie uruchomiona na stronie FIFA.com. Wszystko po to, aby zlikwidować handel liczących na odsprzedawanie wejściówek z zyskiem tzw. "koników".

- Każdy kibic, który będzie chciał wejść na stadion, będzie musiał posiadać Fan ID, czyli dokument na którym będzie jego imię, nazwisko, zdjęcie. Jeżeli dane nie będą zgadzać się z tymi na biletach, stewardzi nie będą wpuszczać na stadion - tłumaczy Kwiatkowski.

4

Wysokie ceny...

Sympatycy futbolu mogą zakupić pojedyncze bilety na wybrany mecz, pakiet drużynowy (czyli na wszystkie spotkania wybranej reprezentacji, tzw. "Follow your team"), oraz pakiet stadionowy (wszystkie mecze na wybranym obiekcie). Najtańsza wejściówka na mecz grupowy kosztuje 105 dolarów (ok. 370 zł). Najdroższe - 700 dol. (ok. 1200-2450 zł).

5 Moskiewscy policjanci na placu Maneżowym w pobliżu Kremla Moskiewscy policjanci na placu Maneżowym w pobliżu Kremla Fot. / AP Photo

... i brak hoteli

Polacy wybierający się do Rosji wcześniej powinni zadbać także o miejsca noclegowe. O ile z hotelami nie powinno być problemu w Moskwie, gdzie ceny obecnie wahają się w granicach 100 dolarów, o tyle spanie w Kazaniu i Wołgogradzie może okazać się kłopotem. Już dziś zarezerwowana została większość wolnych miejsc hotelowych. Kibice prawdopodobnie będą więc zmuszeni szukać noclegu w prywatnych kwaterach, które przygotują mieszkańcy tych dwóch miast. Szacunkowo za noc będzie trzeba zapłacić od 100 do 150 dolarów.

Polska w grupie H zmierzy się z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Moskwie z Senegalem (19 czerwca, 17:00), następnie w Kazaniu zmierzymy się z Kolumbią (24 czerwca, 20:00) i w Wołgogradzie z Japonią (28 czerwca, 16:00).

Komentarze (2)
Miliony chętnych na bilety do Rosji. W dwa tygodnie FIFA otrzymała 2,3 mln zgłoszeń
Zaloguj się
  • sthoss

    Oceniono 2 razy 0

    a bileciki na handelek. przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie pojedzie do rosji,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX