Sport.pl

El. MŚ 2018. Sytuacja w grupach eliminacyjnych do mistrzostw świata

Za nami sześć kolejek eliminacji do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Kto jest blisko awansu, kto stracił już szanse, a kto najprawdopodobniej będzie musiał bić się w barażu?
Robert Lewandowski Robert Lewandowski KUBA ATYS

El. MŚ 2018. Sytuacja w grupach eliminacyjnych do mistrzostw świata

Za nami sześć kolejek eliminacji do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Kto jest blisko awansu, kto stracił już szanse, a kto najprawdopodobniej będzie musiał bić się w barażu?

Szwecja - Francja Szwecja - Francja MARCUS ERICSSON/AP

Grupa A

Jedna z ciekawszych grup. Po sześciu kolejkach po 13 punktów zgromadziły Szwecja i Francja. Na baraże nie bez szans pozostają Holendrzy i Bułgarzy, którzy zgromadzili odpowiednio 10 i 9 "oczek". Szanse na awans na rosyjski mundial straciły już Białoruś i Luksemburg.

Portugalia - Szwajcaria
Portugalia - Szwajcaria JEAN-CHRISTOPHE BOTT/AP

Grupa B

Tu walka trwa już tylko o pierwsze miejsce. Na razie z kompletem zwycięstw w grupie prowadzi Szwajcaria, a trzy punkty traci do niej Portugalia. Węgry, Wyspy Owcze, Andora i Łotwa w walce już się nie liczą.

Niemcy - San Marino Niemcy - San Marino PETER KNEFFEL/AP

Grupa C

Tu zwycięzca znany był tuż po losowaniu. Z kompletem zwycięstw w grupie prowadzą Niemcy. 13 punktów ma Irlandia Północna a cztery oczka tracą do niej Czesi. Azerbejdżan, Norwegia, a tym bardziej San Marino na mundial nie pojadą.

Irlandia - Austria Irlandia - Austria BRIAN LAWLESS/AP

Grupa D

Tu sytuacja wygląda bardzo ciekawie. Po 12 punktów mają Serbowie i Irlandczycy. Walki nie odpuszczają jednak jeszcze Walijczycy i Austriacy, którzy zgromadzili po osiem "oczek". Mundial nie dla Gruzji i Mołdawii.

Polska - Rumunia Polska - Rumunia Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Grupa E

"Polska" grupa, gdzie drużyna Adama Nawałki prowadzi z dorobkiem 16 punktów. Sześć punktów tracą do nas Czarnogórcy oraz Duńczycy, a już 10 Rumuni i Ormianie. W tym momencie to w naszej grupie znajduje się najsłabsza drużyna z drugiego miejsca, która nie zagra nawet w barażach o mundial. Na razie są to Czarnogórcy.

Szkocja - Anglia Szkocja - Anglia SCOTT HEPPELL/AP

Grupa F

Ostra walka. Na razie - Anglia 14 pkt, Słowacja 12 pkt, Słowenia 11 pkt. Walki o baraże nie odpuszczą pewnie jeszcze Szkoci, którzy zgromadzili osiem punktów. Bez szans Litwini i Maltańczycy.

Daniele De Rossi i Diego Costa Daniele De Rossi i Diego Costa ANTONIO CALANNI/AP

Grupa G

Grupa dwóch drużyn. O pierwsze miejsce walczą Hiszpanie i Włosi, którzy zgromadzili po 16 punktów. Na dalszych miejscach kolejno Izrael, Albania, Macedonia i Liechtenstein.

Belgia Belgia MARKO MUMM/AP

Grupa H

Najbliżej awansu są Belgowie, którzy w sześciu kolejkach uzbierali 16 punktów. Zaraz za nimi Grecy (12 pkt) oraz Bośniacy (11 pkt). Dalej Cypr, Estonia i Gibraltar, który punktów jeszcze nie zdobył.

Chorwacja Chorwacja DARKO BANDIC/AP

Grupa I

Zdecydowanie najrówniejsza, najbardziej zażarta walka trwać będzie w grupie I. Na razie prowadzi Chorwacja (13 pkt), za nią Islandia (13 pkt), a dalej Turcja (11 pkt) i Ukraina (11 pkt). Nie liczą się kompletnie Finowie i Kosowo.

Więcej o:
Komentarze (25)
El. MŚ 2018. Sytuacja w grupach eliminacyjnych do mistrzostw świata
Zaloguj się
 • Konrad Wągrowski

  Oceniono 6 razy 6

  Rany boskie, ja myślałem, że to będzie jakaś analiza a wy na piętnastu slajdach podajecie ile kto ma punktów, co i tak widać z tabelek po prawej. Naprawdę wstydu już nie macie?

 • mk30553

  Oceniono 4 razy 4

  mieliśmy dużo szczęścia, że nie trafiliśmy (z trzeciego koszyka) do grupy G czy I.

 • moniym

  Oceniono 1 raz 1

  Dziennikarstwo marne a artykul nie wart czytania (a w zasadzie przegladania)

 • demkel

  Oceniono 1 raz 1

  Grupa B: myślałem że to zdjęcie z Pucharu Narodów Afryki

 • zawszetujestem

  Oceniono 1 raz 1

  Na Eurowizji śpiewa Australia, więc się nie dziwcie Izraelowi :)

 • quamtsa

  Oceniono 1 raz 1

  to jest chyba jakaś reguła, że kiedy Belgia dołuje, Holandia gra świetnie. i na odwrót. teraz mamy czas Belgii, a Holendrzy nie są w stanie nawet awansować na ME czy MŚ.

 • dr_dundersztyc

  0

  Może zamiast dawać durne slajdy podsumowujące tabelki z prawej strony, warto byłoby napisać, że wczoraj Iran awansował do Mistrzostw Świata, jako pierwszy finalista z strefy azjatyckiej?
  Czyli jest już 3 finalistów: Rosja, Brazylia i Iran.

 • hornbeam

  0

  A wiecie, ludzie, że na slajdzie 1 i 6 jest Lewandowski?

 • farmer_mendoza

  Oceniono 10 razy -6

  Dlaczego starożytne europejskie państwo Izrael umieszczono dopiero na końcu grupy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX