Sport.pl

Mundial 2014. Clint Dempsey strzelił gola w 29. sekundzie. Najszybsze bramki w historii mistrzostw świata

W meczu USA z Ghaną Clint Amerykanin Clint Dempsey strzelił gola już w 29 sekundzie meczu. To jedna z najszybciej zdobytych bramek w historii mistrzostw świata, ale nie najszybsza.
ff ff Fot. Ricardo Mazalan

Miejsce piąte - Clint Dempsey (29 sekund)

Lepszego początku meczu Amerykanie nie mogli sobie wyobrazić. Clint Dempsey strzelił gola już w 29. sekundzie po świetnym podaniu od Jermaine'a Jonesa. Bramkę można zobaczyć tutaj.

Miejsce czwarte - Bryan Robson (27 sekund)Czwartego najszybszego gola strzelił Bryan Robson na mundialu w 1982 roku. W wygranym 3:1 meczu z Francją potrzebował do strzelenia bramki zaledwie 27 sekund.

Miejsce trzecie - Ernst Lehner (25 sekund)

Dwie sekundy szybciej strzelił gola reprezentant III Rzeszy Ernst Lehner w starciu z Austrią w 1934 roku. Była to jedna z jego dwóch bramek w tym meczu o trzecie miejsce, które III Rzesza wygrała 3:2

Miejsce drugie - Vaclav Masek (15 sekund)Na mundialu w 1962 roku Czech zdobył gola w 15. sekundzie spotkania z Meksykiem. Była to jedyna bramka dla Czechów, którzy przegrali 1:3

Miejsce pierwsze - Hakan Sukur (11 sekund)Turecki piłkarz do pokonania bramkarza Korei Południowej potrzebował 10.89 sekundy meczu o trzecie miejsce. Turcja wygrała 3:2.

Więcej o: