MŚ 2014. Kontuzjowany Falcao może nie pojechać na mundial

Radamel Falcao doznał kontuzji kolana w meczu 1/16 finału Pucharu Francji. AS Monaco pokonało 3:0 amatorski klub Monts d'Or Azergues. Kolumbijczyk zszedł z boiska w 47. minucie i wstępne diagnozy wskazują, że może pauzować przez kilka miesięcy.

Falcao w pierwszej połowie dał prowadzenie Monaco, zdobywając bramkę w 29. minucie. Dwie minuty po przerwie padł na murawę z grymasem bólu na twarzy. 27-letni napastnik został zniesiony z boiska i zmieniony przez Emmanuela Riviere'a, który zdążył strzelić dwa gole, ustalając wynik na 3:0.

Uwaga wszystkich skupiła się jednak wokół kontuzji lidera reprezentacji Kolumbii. Nie wiadomo jeszcze, jak poważny jest uraz jego lewego kolana, ale na Twitterze pojawiły się spekulacje, że może nie zagrać w czerwcowych mistrzostwach świata w Brazylii.

Co ciekawe, w zespole Monts wystąpił Ludovic Giuly, w przeszłości gracz między innymi Monaco i Barcelony. Francuz zakończył już profesjonalną karierę i gra obecnie w amatorskim klubie, w którym zaczynał swoją przygodę z piłką.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone