Komentarze
Od?wie?
29
Obejrzyj bramki ze spotkania Anglia - Meksyk

MŚ w RPA coraz bliżej, więc drużyny narodowe szlifują formę w sparingach. W poniedziałek w Londynie Anglia zmierzyła się z Meksykiem i pokonała go 3:1. Jeśli tak wyglądają testy przed MŚ, to możemy spodziewać się mundialu stojącego na niezwykle wysokim poziomie.

Drużyny stworzyły ciekawe, obfitujące w walkę i strzały widowisko. Anglicy byli lepsi, bardziej zdyscyplinowani w obornie, skuteczniejsi pod bramką rywali, ale goście łatwo skóry nie sprzedali i walnie przyczynili się do uatrakcyjnienia meczu.

Pierwszego gola strzelił w 17. minucie King, który głową wykończył podanie Croucha. Ten drugi sam wpisał się na listę strzelców w 33. minucie: w zamieszaniu podbramkowym wykazał się sprytem i wepchnął piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Meksykanie broni nie złożyli i zdołali jeszcze przed przerwą strzelić gola kontaktowego - Franco w 45. minucie z dwóch metrów pokonał Greena.

Tuż po przerwie jednak marzeń o remisie pozbawił rywali Glen Johnson. Piękną akcję uwieńczył jeszcze piękniejszym strzałem z 20. metrów. Było zatem 3:1.

Mimo wielu sytuacji z obu stron taki wynik utrzymał się do końca meczu. Poziom spotkania jest bardzo dobrym omenem przed rozpoczynającymi sie 11 czerwca MŚ w RPA.

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec tego świetnego spotkania. Anglia pokonuje Meksyk 3:1.

90. min. Strzał z 20. metrów prosto w mur...

88. min. Lennon nieprzepisowo powstrzymywany tuż przed polem karnym. Będzie groźnie.

82. min. Zmierzającą do pustej bramki piłkę po strzale Rooney'a wybija z linii bramkowej obrońca Meksyku!

81. min. Gra przeniosła się pod pole karne Anglii, ale niewiele z tego wynika. Meksykanie rozgrywają piłkę, próbują uruchomić któregoś z napastników, ale obrona gospodarzy jest bardzo szczelna.

75. min. Chwila spokojniejszej gry. Drużyny nabierają sił na końcowe piętnaście minut meczu.

67. min. Milner popchnął lekko piłkę, tym samym pozwolił Gerrardowi uderzyć obok muru. Anglik tak też zrobił. Uderzył jednak też obok bramki. Było blisko, ale wciąż jest 3:1.

64. min. Faul na Gerrardzie tuż przed polem karnym. Będzie rzut wolny.

58. min. Meksyk bliski zdobycia gola kontaktowego. Piłka mija bramkę Greena o centymetry.

52. min. Szansa dla Anglii. Jednak strzał z 20. metrów przelatuje nad poprzeczką bramki Meksyku.

47. min. GOL dla Anglii! Świetna indywidualna akcja Glena Johnsona, który zszedł z prawej strony boiska do środka, ograł obrońcę i uderzył z 20. metrów nie do obrony. 3:1!

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej, bardzo dobrej, dynamicznej i ciekawej połowy.

45. min. GOL dla Meksyku! Na raty ale skutecznie! Najpierw Green wybronił strzał z najbliższej odległości, ale wobec dobitki Franco z dwóch metrów był bezradny. To historyczny gol dla Meksyku. Pierwszy strzelony na boisku Anglików.

43. min. Akcja Osorio z prawej strony kończy się na nogach obrońców gospodarzy.

40. min. Przerwa w tym niezwykle ciekawym meczu. Jeden z graczy Meksyku opuszcza na chwilę boisko.

33. min. GOL dla Anglii! W zamieszaniu pod polem karnym Meksyku najwięcej sprytu wykazał Crouch i wepchnął piłkę z najbliższej odległości do siatki. 2:0!

30. min. Słupek ratuje Anglię!

25. min. Dobra szansa dla Anglii. Walcott podał jednak trochę za mocno do Rooney'a.

17. min. GOL dla Anglii! Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Crouch wyskakuje najwyżej, odgrywa na piąty mecz do Kinga, a ten nie daje szans Perezowi uderzając precyzyjnie głową, 1:0!

10. min. Wciąż przeważa Meksyk, ale Anglicy zaczynają grać odważniej. Przed chwilą Ronney blismki dojścia do piłki, uprzedził do Perez.

4. min. Początek meczu dla Meksyku, ale na razie Green na posterunku.

1. min. Zaczynamy!

Przed meczem:
Dzisiejszy pojedynek będzie dziewiątym oficjalnym meczem tych zespołów. W dotychczasowych ośmiu spotkaniach pięć razy górą była Anglia, raz padł remis, a dwa razy wygrali Meksykanie.

Reprezentacje zagrają w następujących składach:

ANGLIA: Green - G. Johnson, L. King, R. Ferdinand, L. Baines - T. Walcott, S. Gerrard, M. Carrick, J. Milner - P. Crouch, W. Rooney

MEKSYK: O. Perez - E. Juarez, P. Aguilar, R. Marquez, C. Salcido - F. Rodriguez, G. Torrado, R. Osorio, d. G. Santos - G. Franco, C. Vela