El MŚ 2018. Polska - Dania 3:2. Gol Lewandowskiego prawie identyczny jak słynne trafienie Lubańskiego [WIDEO]

8 października 2016. 48. minuta meczu Polska - Dania. Robert Lewandowski przejmuje piłkę i pokonuje Kaspera Schmeichela. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. 6 czerwca 1973 roku. 47. minuta meczu Polska - Anglia. Włodzimierz Lubański wykorzystuje błąd angielskich obrońców i strzela gola. A teraz porównajmy oba trafienia. Są bardzo podobne!

W 48. minucie spotkania Polska - Dania Łukasz Piszczek wybił piłkę na oślep spod naszego pola karnego. Wydawało się, że Duńczycy mają sytuację pod kontrolą, bo kilku obrońców musiało upilnować tylko jednego Polaka - Roberta Lewandowskiego. Ale błąd popełnił Andreas Christensen. Napastnik reprezentacji Polski przejął piłkę, ruszył prawą stroną boiska, ściął do środka w pole karne. Na plecach miał dwóch Duńczyków, ale nie dał się złapać. Uderzył, piłka odbiła się od bliższego słupka i wpadła do bramki.

Zobaczcie sami:

A teraz spójrzcie na bramkę, którą w 1973 roku strzelił Anglikom w Chorzowie Włodzimierz Lubański. Wygraliśmy wtedy 2:0. Bramka Lubańskiego bardzo przypomina tę zdobytą przez Lewandowskiego. Również błąd obrony, ta sama strona boiska, bieg do środka, strzał, słupek, gol! Ta bramka padła tuż po przerwie - w 47. minucie spotkania.

Akcja rozpoczyna się w 3:50 min. filmu: