Sport.pl

RPA 2010. Upokorzeni Rooney i Gerrard odwołali swoje przybycie na pokaz mistrzów futbolu

Wayne Rooney i Steven Gerrard nie wystąpią w letnim pokazie gwiazd piłki nożnej, który miał odbyć się 17. lipca. I choć ostatecznie imprezę przełożono na lato 2011, nie przewiduje się zmiany decyzji odnośnie wyżej wymienionych gwiazd. To efekt fatalnego występu obu piłkarzy na mundialu.
A:3K - tak będzie nazywać się pokaz futbolu, w którym kibice będą mogli obserwować takich graczy jak Didier Drogba, Cesc Fabregas, David Villa czy Cristiano Ronaldo. Pierwotnie pośród tych nazwisk znajdowali się również Gerrard i Rooney, ale w wyniku fatalnego występu reprezentacji Anglii na MŚ w RPA, obie gwiazdy zrezygnowały z udziału w imprezie.

Wydarzenie to ma zgromadzić w jedno miejsce największe talenty piłki nożnej, które będą konkurować ze sobą w różnych konkurencjach. Wszystko w obecności wielotysięcznej publiczności. Oficjalne raporty mediów mówią o tym, że każdy z uczestników zarobi około 500 tysięcy euro za sam udział w show.

- Gerrard i Rooney uznali, że byłoby niestosowne wystąpić na tego typu imprezie - to oficjalny komunikat dyrektora A:3K Terry'ego Byrne. - W pełni rozumiemy stanowisko obu piłkarzy, szanujemy to. Moglibyśmy obsadzić ich miejsca innymi piłkarzami, ale uważamy, że ta szóstka to grono najlepszych graczy świata - nie da się ich zastąpić - kontynuuje Byrne.

Widowisko miało odbyć się 17. lipca tego roku, ale ostatecznie zdecydowano się na jego przełożenie. - Konsultowaliśmy z piłkarzami termin imprezy. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że warto przełożyć całe przedsięwzięcie. Nasza zabawa odbędzie się dopiero latem kolejnego roku, oczywiście w tym samym składzie osobowym - zakończył dyrektor A:3K

Nie boją się o przyszłość - Anglia ma wielkie piłkarskie talenty »


Więcej o: