MŚ 2010. Anglia wygrywa, Capello "chce więcej"

Anglicy pokonali w towarzyskim meczu Meksyk 3:1. Fabio Capello jest zadowolony z wyniku, ale oczekuje od zawodników więcej. - Musimy bardziej naciskać przeciwników, aby szybciej odzyskiwać piłkę - mówi włoski trener.
Przekonywująca wygrana z Meksykiem nie wprawiła Capello w euforię. - Wiedziałem, że Meksyk jest dobry technicznie. Oni byli szybsi od nas i nie było łatwo odzyskać piłkę. Daliśmy im zbyt wiele miejsca w pierwszej połowie - powiedział trener Anglików. Włoch jest bardzo wymagający dla swoich piłkarzy. - Kiedy gramy ofensywną piłkę, jesteśmy naprawdę niebezpieczni. Chcę więcej. (...) Musimy bardziej naciskać przeciwników, aby szybciej odzyskiwać piłkę - mówi Capello.

Podobnego zdania jest Steven Gerrard - Możemy grać lepiej niż obecnie, jest jeszcze trochę czasu - powiedziała pomocnik Liverpoolu.

Capello pochwalił także występy jego bramkarzy. Zarówno Robert Green z West Ham United, jak i Joe Hart z Manchesteru City rozegrali bardzo dobre spotkanie. -Jestem zadowolony z postawy Greena. Uratował nas dwa razy broniąc w sytuacjach sam na sam - powiedział Capello - Hart nabrał pewności siebie. To ważne dla nas i dla Anglii. - dodał szkoleniowiec Anglii. Oprócz tej dwójki o miejsce w bramce walczy David James. Wciąż trudno jednak przewidzieć kogo wybierze Włoch.

Trener Anglii bagatelizuje sprawę Wayna Rooneya. Napastnik Manchester United dał sygnał, że chciał zejść z boiska kilka minut przed końcem spotkania, ale pozostał na boisku, ponieważ Capello wykorzystał wszystkie zmiany. - Rooney powiedział, że ma mały problem z szyją, ale to nie jest problem. - ujawnił Capello - Chciał zejść na ostatnie minuty, ale miałem wykorzystane wszystkie zmiany więc został na boisku.

Na mistrzostwach świata Anglicy zagrają w grupie C z USA, Słowenią i Algierią.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]