Mundial 2014. Niemcy w finale! Nokaut w 18 minut, a potem jeszcze dwa ciosy

Brazylia - Niemcy 1:7. Aż takiej klęski gospodarzy w półfinale nikt się nie spodziewał. Niemcy w dziecinny i ekspresowy sposób rozprawili się z Brazylią i awansowali do finału MŚ, pierwszego od 12 lat. Miroslav Klose został najlepszym strzelcem wszech czasów na MŚ.
Od 12 lat nie przegrali meczu przed własną publicznością. Do wtorku najwięcej goli stracili w meczu z Polską w 1938 roku, gdy wygrali 6:5. W półfinale w Belo Horizonte zostali stłamszeni. Gdy Brazylijczycy schodzili do szatni na przerwę, żegnały ich gwizdy. Gdy wracali także. A w końcówce było już tylko głośne "Ole!", gdy Niemcy wymieniali podania między sobą.

Gospodarze dostali pięć mocnych ciosów w pierwszej połowie, po których już się nie podnieśli. A Niemcy napierali do samego końca. Kanonadę zakończyli na siedmiu golach.

Niemieckie strzelanie rozpoczął w 11. minucie Thomas Mueller, którego bez opieki przy rzucie rożnym zostawił David Luiz. Gracz Bayernu ładnym strzałem z woleja wpakował piłkę do bramki.

A potem padły cztery gole w siedem minut. W 22. minucie fenomenalną akcję Kroosa i Muellera wykończył, na raty, Miroslav Klose i został najlepszym strzelcem w historii piłkarskich MŚ. W 25. minucie z kilkunastu metrów trafił Kroos, który dostał doskonałe podanie od Lahma. Minutę później było już 4:0, bo Kroos odebrał piłkę jednemu z obrońców, zagrał dwójkową akcję z Klosem i strzelił po raz drugi. W 29. minucie Cesara pokonał Khedira.

Po przerwie dwa gole dołożył jeszcze Andre Schuerrle, który wszedł z Klosem. Najpierw trafił w 69. minucie, po raz drugi ładnym uderzeniem pokonał Cesara dziesięć minut później.

Brazylijczycy próbowali zachować twarz i walczyli do końca. Doskonale bronił Manuel Neuer. Gdy było trzeba, wychodził daleko od bramki i wybijał piłki zagrane do napastników, świetnie bronił też bliżej bramki, z refleksem, ale i odrobiną szczęścia. Zabrakło go tylko w 90. minucie, gdy błąd popełnił Boateng, a gola, honorowego, zdobył Oscar.

Niemcy wracają do finału mistrzostw świata po 12 latach. Ale tytułu nie wywalczyli od 24 lat.

W środę poznają rywala. W drugim półfinale Argentyna zmierzy się z Holandią.