Szwajcaria - Francja. Von Bergen zalał się krwią, musiał zejść z boiska [ZDJĘCIA]

W 9. minucie spotkania Szwajcaria - Francja środkowy obrońca gości Steve von Bergen został w ferworze walki kopnięty w twarz przez Oliviera Giroud. Zalał się krwią i musiał opuścić boisko.

Von Bergen, 30-letni środkowy obrońca Young Boys Berno, jest podstawowym stoperem reprezentacji Szwajcarii. W meczu z Francją wybiegł w podstawowym składzie, ale po 9. minutach musiał zejść. Walczący o piłkę Giroud uniósł wysoko nogę i trafił Szwajcara w twarz. Von Bergen padł na murawę i gdy opuszczał boisko widać było tylko zakrwawioną gazę przy jego oku. Trudno powiedzieć, czy rywal rozciął mu łuk brwiowy, czy to poważniejszy uraz.

Za von Bergena na boisko wszedł nowy zawodnik Aston Villi, Philippe Senderos. Do przerwy Szwajcaria przegrywa z Francją 0:3.