Sport.pl

Mundial 2014. Hummels nabawił się kontuzji uda. Ma pauzować dwa, trzy dni

W meczu Niemcy - Portugalia (4:0) Mats Hummels nabawił się kontuzji uda. Z tego powodu musiał opuścić boisko na kwadrans przed zakończeniem spotkania. - Zostałem uderzony w udo. Zakładam, że to nic poważnego - powiedział Hummels. Optymistą pozostaje również Joachim Loew.
W meczu Niemcy - Portugalia (4:0) Mats Hummels był jednym z najlepszych na boisku. W 32. minucie strzelił gola na 2:0. Ponadto skutecznie powstrzymywał m.in. Cristiano Ronaldo. Na kwadrans przed końcem meczu nabawił się jednak kontuzji uda.

- Zostałem uderzony w udo, ale wydaje się, że to nic poważnego. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, trzech dni będę gotowy do gry - powiedział Hummels. Optymistą pozostaje również selekcjoner Niemców Joachim Loew. - Muszę wszystkich uspokoić. Mats będzie do naszej dyspozycji - powiedział 54-latek.

Hummels wypowiedział się również o swojej przyszłości. Piłkarz Borussii Dortmund został zapytany o transfer do Manchesteru United. - Manchester? Teraz raczej nie, ale może kiedyś. Nigdy nie myślę o tym, co w przyszłości. Teraz jestem skupiony na reprezentacji i dobrym występie na mundialu.

Więcej o: