MŚ 2014. Pokaz siły Portugalii przed mundialem. Irlandia rozbita

Reprezentacja Portugalii pokonała w New Jersey Irlandię 5:1. Przez 65 minut na boisku przebywał Cristiano Ronaldo, który opuścił poprzednie sparingi swojej drużyny narodowej.

Próba generalna Portugalczyków wypadła rewelacyjnie. Podopieczni Paulo Bento zdeklasowali Irlandczyków i już po 37 minutach prowadzili 3:0. W 3. minucie Davida Forde pokonał strzałem głową Hugo Almeida, potem po znakomitej akcji Cristiano Ronaldo i dośrodkowaniu Fabio Coentrao samobójczego gola strzelił Richard Keogh, a po chwili znów do siatki trafił Almeida. Po przerwie gole dla Portugalczyków zdobywali Vieirinha i Coentrao, a dla pokonanych James McClean.

Ronaldo, który opuścił dwa poprzednie mecze reprezentacji z Grecją (0:0) i Meksykiem (1:0), zagrał po raz pierwszy od finału Ligi Mistrzów. Bramki nie strzelił, ale kilka razy popisał się bardzo dobrymi akcjami i nie był zadowolony, że trener zdjął go już po 65 minutach. W najlepszej sytuacji - po strzale z rzutu wolnego - trafił w poprzeczkę. - Patrząc na to, że nie grał jakiś czas [dochodził do siebie po urazie - przyp. red.], trzeba przyznać, że pokazał się z dobrej strony - stwierdził szkoleniowiec Paulo Bento.

Był to ósmy z rzędu mecz Portugalii bez porażki. Ostatnio Portugalczycy przegrali - 1:3 z Brazylią - we wrześniu ubiegłego roku. Pierwszy mecz na mundialu zagrają w niedzielę z Niemcami. Pozostałymi rywalami w grupie B są Ghana i USA.