Sport.pl

Serie A. Maicon: Pogubiłem się. Za dużo życia nocnego

- W ostatnich dwóch latach pogubiłem się, prowadziłem za dużo życia nocnego. To był trudny czas, przestałem grać. Wtedy syn mnie zapytał, czemu już nie gram. Rozpłakałem się - mówi brazylijski obrońca Maicon.
Maicon największe triumfy święcił grając w barwach Interu Mediolan. Wygrał z nim Ligę Mistrzów, w tym czasie był podstawowym prawym obrońcą reprezentacji Brazylii i był uznawany za jednego z lepszych zawodników na tej pozycji na świecie. W 2012 roku przeszedł do Manchesteru City. Wtedy zaczęły się jego problemy z regularną grą. Jak się okazuje, piłkarz miał problemy z imprezowaniem.

- W ostatnich dwóch latach pogubiłem się, prowadziłem za dużo życia nocnego. To był trudny czas, przestałem grać. Wtedy syn mnie zapytał, czemu już nie gram. Rozpłakałem się. Wtedy zrozumiałem, że muszę się zmienić - powiedział Maicon.

Zawodnik gra obecnie w AS Roma. Ma nadzieję, że odbuduje formę i powróci do kadry na przyszłoroczne MŚ w Brazylii. Selekcjoner Luis Felipe Scolari obiecał, że da mu szanse. - "Znajdź klub, w którym będziesz grał regularnie i będziesz mógł wrócić do kadry" powiedział mi Scolari - zdradza piłkarz. Scolari słowa dotrzymał. Maicon dostał powołanie na towarzyski meczu z Australią.

Więcej o: