El. MŚ 2014. Armenia rozgromiła Danię

Do dużej niespodzianki doszło we wtorek w Kopenhadze. W meczu eliminacji MŚ 2014 grupy B Armenia rozgromiła na wyjeździe Danię aż 4:0.

Armeńczycy do meczu podchodzili w fatalnych nastrojach. W piątek przegrali 0:1 na własnym stadionie z Maltą. Do tej pory w eliminacjach zdobyli tylko 3 punkty po zwycięstwie nad Maltańczykami w pierwszym ich meczu 1:0.

Duńczykom w eliminacjach również nie idzie zbyt dobrze. Po sześciu meczach mają tylko sześć punktów i tylko matematyczne szanse na mundial. W grupie B grają jeszcze Włosi, Bułgarzy i Czesi.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla gości. Już w 1. minucie bramkę zdobył Movsisjan. Ten zawodnik strzelił jeszcze w 59. minucie. Kolejne dwie bramki dołożyli Ozbiliz i Mkhitarjan