MŚ 2014. Portugalia tylko zremisowała z Izraelem

Do niespodzianki doszło w pierwszym piątkowym meczu europejskich eliminacji MŚ 2014. W Ramat Gan Izrael zremisował z Portugalią 3:3 i wciąż wyprzedza w tabeli faworytów grupy F.

Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

To dopiero ósmy punkt Portugalczyków w pięciu meczach eliminacji. Trzech ostatnich spotkań nie potrafili wygrać. Izrael ma tyle samo punktów, ale wyprzedza Portugalię lepszym stosunkiem bramek i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Rosja.

W Ramat Gan to gospodarze byli bliżsi wygranej, choć gola stracili już w drugiej minucie po strzale Bruno Alvesa. Ale na przerwę schodzili prowadząc. Najpierw w 24. minucie wyrównał napastnik Mallorki Tomer Hemed, a tuż przed końcem pierwszej połowy sam podawał strzelcowi gola Edenowi Ben Basatowi na co dzień strzelającemu gole dla Tuluzy. Gdy w drugiej połowie kolejnego gola dla gospodarzy strzelił obrońca Celticu Rami Gershon wydawało się, że zapewnili sobie trzy punkty. Ale dwie minuty po izraelskim golu do siatki rywali trafił Helder Postiga, a w ostatniej minucie meczu wyrównał obrońca Realu Madryt Fabio Coentrao.

Dla Izraela to siódmy punkt zdobyty w trzech ostatnich spotkaniach.