Piłka nożna. Hiszpania lepsza od Urugwaju

W meczu towarzyskim rozgrywanym w Dausze mistrzowie świata i Europy Hiszpanie pokonali Urugwaj 3:1.

Śledź relacje na żywo ze środowych meczów towarzyskich. Ściągnij aplikację Live Sport.pl

Kapitanem Hiszpanów w tym meczu był wyjątkowo Carles Puyol. Obrońca Barcelony rozgrywał setny mecz dla reprezentacji. Został zmieniony w przerwie przez Gerarda Pique. Wcześniej zdołał trafić do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsi do ataku ruszyli Hiszpanie. Już w ósmej minucie pierwszy celny strzał oddał Busquets, ale Muslera był na posterunku. W 15. minucie bramkarz Urugwaju popełnił fatalny błąd. Fabregas uderzył z dystansu, a piłka wpadła do siatki po jego rękach. Urugwajczycy rzucili się do odrabiania strat. Udało się to w 31. minucie. Idealnym prostopadłym podaniem popisał się Caceres, a Rodriguez skierował piłkę do siatki obok Valdesa.

Druga połowa to już dominacja Hiszpanów. W 51. minucie fatalny błąd Godina, który stracił piłkę przed polem karnym, ta trafiła do Pique, który podał prostopadle do Pedro. Ten strzelił do siatki obok bezradnego Muslery. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:1 w 74. minucie. Wykorzystał podanie od Fabregasa.

Multirelacja z środowych meczów towarzyskich i PNA"