El. M¦ 2014. Czarnogóra liderem "polskiej" grupy

Czarnogóra dzięki wygranej aż 6:0 ze słabym San Marino objęła prowadzenie w grupie H. Polacy zajmuj± trzeci± lokatę.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Aż trzy zespoły mają po cztery punkty po dwóch kolejkach. Prowadzą Czarnogórcy, którzy wbili aż sześć goli San Marino. Drugie miejsce zajmują Anglicy, którzy tylko zremisowali na Wembley z Ukrainą. Przez prawie 50 minut przegrywali 0:1, punkt uratowali dopiero trzy minuty przed końcem po trafieniu Lamparda z rzutu karnego.

Polska jest trzecia. W pierwszym meczu grupowym biało-czerwoni zremisowali 2:2 z Czarnogórą, a we wtorek po słabym meczu zwyciężyli z Mołdawią 2:0. Na czwartym miejscu są Ukraińcy, którzy mają punkt, ale mecz na Wembley był ich pierwszym w eliminacjach.

W następnej kolejce Anglicy zmierzą się z San Marino, a Ukraińcy z Mołdawią. Cztery dni później Anglicy na Stadionie Narodowy zagrają z Polską, San Marino podejmie Mołdawię, a Ukraina - Czarnogórę.

Wyniki i tabela grupy H

Polska - Mołdawia 2:0 (1:0): Błaszczykowski (33. karny), Wawrzyniak (81.)

Anglia - Ukraina 1:1 (0:1): Lampard (86. karny) - Konoplianka (39.)

San Marino - Czarnogóra 0:6 (0:2): Djordjević (24.), Beqiraj (25., 52.), Zverotić (69.), Delibasić (78., 82.)

kolejno: zespół, mecze, punkty, bramki