Sport.pl

Robert Kubica już pracuje przed testami. Jeździł w symulatorze BMW. Są zdjęcia

Robert Kubica weźmie udział w przyszłotygodniowych testach w Jerez. Pojedzie w samochodzie serii DTM, w zespole BMW Motorsport. Polak rozpoczął już jazdy w symulatorze, aby jak najlepiej przygtować się do pracy na hiszpańskim torze.

Wiadomość o testach Kubicy przekazało BMW Polska. Oprócz Kubicy w testach BMW Motorsport w Jerez de la Frontera udział weźmie również Nick Yelloly (GBR). 29-latek został w tym sezonie kierowcą fabrycznym BMW i zdobył swój pierwszy tytuł w Mistrzostwach GT Chin za kierownicą BMW M6 GT3 wystawionego przez FIST-Team AAI.

Robert Kubica zdążył już wcześniej odwiedzić siedzibę BMW i dopasować fotel, aby mieć przygotowane auto na testy w Jerez. Podczas tej wizyty, Polak miał okazję także pracować w symulatorze BMW i zapoznawać się z hiszpańskim torem, na którym odbędą się w dniach 10-13 grudnia testy niemieckiej serii DTM.

- Chciałbym podziękować BMW Motorsport za możliwość wzięcia udziału w testach w Jerez za kierownicą BMW M4 DTM - powiedział Kubica. - Już teraz ogromnie się cieszę na testy i możliwość poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo. Z powodzeniem mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a DTM z pewnością nim jest. Ta seria ma wyśmienitą obsadę, a standard jazdy jest niezwykle wysoki. Musimy jednak jeszcze poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzę w teście - dodał. Tym samym stało się jasno, że Kubica dopiero po testach podejmie decyzję dotyczącą jego przyszłości.

Więcej o:
Komentarze (38)
Robert Kubica już pracuje przed testami. Jeździł w symulatorze BMW. Są zdjęcia
Zaloguj się
 • kotzolw

  Oceniono 15 razy 5

  Ludzie co z wami? Kubica jest przykładem jak dużo można osiągnąć pracując nad danymi od Boga talentami. Albo inaczej - pracując nad umiejętnościami, za które płacą wysoką stawkę godzinową. Zamiast ujadać zajrzyjcie w siebie.

 • gazeta1960

  Oceniono 1 raz 1

  Jeździł, czy SIEDZIAŁ w symulatorze?

 • Jacek Karasiewicz

  Oceniono 2 razy 0

  Żenada, facet nie potrafi się opamiętać. Znów czeka nas cotygodniowy bełkot, że coś było nie tak

 • d34mariusz

  Oceniono 6 razy 0

  Wyścigami DTM interesują się tylko ludzie z branży. Jest to niszowa działka i mało kto ma w ogóle świadomość o ich istnieniu. Ale w Polsce będą to teraz najważniejsze wyścigi świata. Co tam F1. Orlen jeszcze nie wpadł na pomysł by i tam utopić 10 mln euro?

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 0

  Super! Wszystkich kierowcow BMW zamknac w symulatorach!

 • opcjonalny

  Oceniono 3 razy -1

  Robert Kubica podejmie decyzję - drodzy redaktorzyny, Robert Kubica ma guzik do gadania. W jego sytuacji powinien sie cieszyć, że w ogóle ktoś chce zatrudnić najgorszego byłego kierowcę F1. Na jego miejscu choćby ofertę mycia bolidów po wyścigu brałbym w ciemno, może nie być więcej okazji by "zostać w F1".

 • rbski

  Oceniono 6 razy -2

  przypomnę tylko Robert Kubica ponad rok temu złożył "zapotrzebowanie" w Williamsie na kierownicę dostosowaną do jego wymagań.Taka potrzeba nie ma nic wspólnego z niepełnosprawnością - tak robi KAŻDY kierowca F1- układ przycisków i przełączników na kierownicy to indywidualna sprawa .powiem tylko , ze RK takiej kierownicy od Williamsa nigdy nie otrzymał . o tym jak przebiega współpraca zespołu BMW z jego nowym kierowcą przekonamy się niebawem.o tym jak taka współpraca przebiegała w nieszczęsnym Williamsie nie muszę przypominać.

 • 100-lec

  Oceniono 8 razy -2

  czy to prawda, że w symulatorze też zajął ostatnie miejsce?

 • robkita

  Oceniono 5 razy -3

  Wszystkie dziedziny sportu w Polsce sa dotowane z pieniedzy publicznych. Za to mozna by wybudowac zlobki w odstepsch co 20 metrow. Tylko po co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX