Sport.pl

20-letni Afridza Munandar zginął w wypadku na torze Sepang. Wyścig został odwołany

20-letni Afridza Munandar zmarł po wypadku odniesionym w trakcie wyścigu serii Asia Talent Cup na torze Sepang. Po tym zdarzeniu rywalizacja została odwołana przez organizatorów.

Na 1. okrążeniu wyścigu serii Asia Talent Cup na torze Sepang doszło do tragicznego. Na wyjściu z zakrętu 10. Agridza Munandar zderzył się z Shinji Ogo. Po Indonezyjczyka, który znajdował się w stanie ciężkim, wylądował helikopter, aby zabrać go do szpitala w Kuala Lumpur. Po tym zdarzeniu wyścig został odwołany z powodu braku helikoptera medycznego na torze.

Po kilkudziesięciu minutach ze szpitala przyszła informacja, że 20-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. - Ze smutkiem informujemy, że zawodnik Asia Talent Cup, Afridza Munandar, zmarł w wypadku w pierwszym wyścigu ATC. Składamy kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom - przekazało na swoim profilu MotoGP.

20-letni Munandar znajdował się na 3. pozycji w klasyfikacji Asia Talent Cup i walczył o tytuł mistrzowski. ATC to seria towarzysząca MotoGP podczas wyścigów w Azji, aby ułatwić wyszukiwanie młodych talentów.

Więcej o:
Komentarze (7)
20-letni Afridza Munandar zginął w wypadku na torze Sepang. Wyścig został odwołany
Zaloguj się
 • drdr2

  Oceniono 6 razy 6

  że pan Munandar umarł napisane jest trzy razy, ale że się ścigał na motocyklu, to już trzeba się domyślić

 • burn74

  Oceniono 4 razy 2

  No i ? Czy Indonezja wiedziała o śmierci 18 latka,żużlowca , Polaka - Krystiana Rempały w 2016 r. ?

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  kto mieczem walczy itd więc to jest normalne .

 • przemekkazanecki

  Oceniono 1 raz 1

  Znalazłem w internecie video z tego wypadku. Z nagrania nie bardzo wiadomo jakie obrażenia odniósł, bo wypadek wyglądał bardzo niegroźnie. Wychodząc z zakrętu wjechał w tylne koło faceta przed nim i cyk przewrócił się na zadek, upadek jakich setki, ledwo pewnie przytarł kombinezon, i tu zapis z miejsca wypadku się kończy. Wydaję mi się, że ktoś musiał w niego wjechać kiedy leżał na torze, bo gdy realizator wraca do zdarzenia, widzimy jednego z zawodników na noszach, który macha ręką, nie jest to jednak Munandar, widać również, że służby prowadzą dwa motocykle o nr 22 i drugi z rozbitym przodem gdzie nie da się odczytać numeru, zapewne w to miejsce, a następnie w Munandara przywalił ten zawodnik z nr 22. No szkoda, że nie udało mu się go ominąć, ale jak to wyglądało w rzeczywistości to nie wiadomo, gdyż nie ma, przynajmniej do tej pory nagrania. Nie wiem czy w tej serii wyścigowej każdy motocykl ma zamontowaną kamerę, jeśli tak, to sprawa szybko powinna się wyjaśnić. Zdrówka

 • amidamaru

  0

  Doszło do tragicznego. A co było tragiczne, to się domyśl. I musiałem poszukać w Google co to jest te. Asia Cup bo redaktor nie raczył napisać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX