20-letni Afridza Munandar zginął w wypadku na torze Sepang. Wyścig został odwołany

20-letni Afridza Munandar zmarł po wypadku odniesionym w trakcie wyścigu serii Asia Talent Cup na torze Sepang. Po tym zdarzeniu rywalizacja została odwołana przez organizatorów.

Na 1. okrążeniu wyścigu serii Asia Talent Cup na torze Sepang doszło do tragicznego. Na wyjściu z zakrętu 10. Agridza Munandar zderzył się z Shinji Ogo. Po Indonezyjczyka, który znajdował się w stanie ciężkim, wylądował helikopter, aby zabrać go do szpitala w Kuala Lumpur. Po tym zdarzeniu wyścig został odwołany z powodu braku helikoptera medycznego na torze.

Po kilkudziesięciu minutach ze szpitala przyszła informacja, że 20-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. - Ze smutkiem informujemy, że zawodnik Asia Talent Cup, Afridza Munandar, zmarł w wypadku w pierwszym wyścigu ATC. Składamy kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom - przekazało na swoim profilu MotoGP.

20-letni Munandar znajdował się na 3. pozycji w klasyfikacji Asia Talent Cup i walczył o tytuł mistrzowski. ATC to seria towarzysząca MotoGP podczas wyścigów w Azji, aby ułatwić wyszukiwanie młodych talentów.