Sport.pl

Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy!

Przez najbliższe trzy miesiące Krzysztof Hołowczyc nie będzie mógł prowadzić samochodu, to kara za zbyt szybką jazdę - poinformowało radio RMF FM.

Były kierowca rajdowy został złapany przez policjantów na terenie gminy Nowa Ruda (Dolny Śląsk). Hołowczyc jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 kilometrów na godzinę. A to oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość aż o 63 km/h!

Trzykrotny rajdowy mistrz Polski (w latach: 1996, 1996 i 1999) nie otrzymał żadnej taryfy ulgowej od policjantów. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. 

Powód tak szybkiej jazdy? Hołowczyc tłumaczył, że spieszy się na konferencję dotyczącą... bezpieczeństwa na drogach - poinformowało radio RMF FM.

Według kodeksu drogowego za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h kierowcy od razu odbiera się prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Swoją relację z tego zdarzenia przedstawił również sam Hołowczyc. Twierdzi, że ze względu na zbyt niskie ciśnienie kół w radiowozie pomiar prędkości był niedokładny, bo jechał poniżej 100 km/h.

- To kolejny przykład, jak ta nieprecyzyjna, obarczona wieloma wadami metoda policyjnego pomiaru prędkości, którą łatwo zafałszować choćby naciskając w trakcie pomiaru nawet na kilka sekund pedał gazu w radiowozie, może wywołać dotkliwe sankcje, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto bez samochodu nie istnieje… - napisał.

To nie pierwsza taka historia z udziałem Hołowczyca. W 2015 roku został ukarany grzywną w wysokości 4000 zł za to, że przekroczył prędkość na krajowej siódemce o 71 km/h.

F1. Robert Kubica z lepszym czasem od Siergieja Sirotkina

Więcej o:
Komentarze (371)
Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy!
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 39 razy 29

  Czytałem że jakiś radny, (chyba z PIS) potrącił śmiertelnie na środku przejścia dla pieszych. kalekiego staruszka.
  Kierowca uniknął odpowiedzialności, bo prokuratura uznała, że dziadek "wtargnął" na przejście ...

 • laurapieknytygrys

  Oceniono 32 razy 26

  Jak jeździ pan burak Hołowczyc to wiedzą wszyscy mieszkańcy Olsztyna, mało tego tego samego nauczył swoje brzydkie córeńki. Sam butnie jak ostatni prymityw chwalił się w wywiadzie do " Vivy" bodajże, że najstarsza Karolina została pozbawiona prawka, bo przekroczyła dozwoloną ilość punktów. Historię spod Mławy, gdzie wymigał się od mandatu doprowadzając do przedawnienia wykroczenia- znają wszyscy. I on śmie w tv opowiadać brednie o bezpiecznej jeździe? Niech najpierw on i jego dzieci się tego nauczą.

 • anty-oszolom

  Oceniono 22 razy 20

  Wreszcie. Widziałem tego pana (pisałem już o tym) jak na podwójnej ciągłej linii przy zakazie wyprzedzania i w terenie zabudowanym na starej A2 pod Koninem swoim subaru wyprzedzał kolumnę samochodów, spychając jednocześnie samochody jadące z przeciwka na pobocze. - naiwniaków jadących zgodnie z przepisami.

 • mmmucha

  Oceniono 13 razy 13

  Panie Krzysztofie, przykro mi! Ale trafiło na osobę poważaną i dla niektórych z nas to najlepsza nauka, że jednak warto troche zwolnić.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 13

  He, he...
  Z tego co wiem to NIE PIERWSZY taki "rajd" pana Krzysia. Przecież sam parę lat temu chwalił się w TV rekordem jaki ustanowił na trasie Olsztyn-Warszawa, za co później mocno się kajał. :-)
  A i w Internecie też co najmniej z jeden raz, była jakaś "wątpliwość", z której się wywinął.

  A swoją drogą, to jak ta nasza policja zrobiła się nagle skuteczna! A to najmłodszego Wałęsę dopadną, a to Hołowczyca. Tylko słynnemu "panu Kaziowi od Antoniego" jakoś wciąż się udaje... :-)

 • shtalman

  Oceniono 12 razy 12

  Znamy takich ci się spieszyli na konferencje lub z konferencji; Macierewicz z Kaziem za gazem boom, zimny Lech się spieszył do Smoleńska "Śmiało, zmieścisz się", dowództwo lotnictwa polskiego wracające z konferencji o bezpieczeństwie lotów, Miłosławiec, boom itd itd. Niech się ten szybki i bezpieczny cieszy że mu drzewo nie wyskoczyło na drogę, bo od zwalania winy na innych to lepszy jest niż niejeden PiSowski polityk

 • rg142

  Oceniono 16 razy 12

  będzie powtórny egzamin przeprowadzany przez innego mistrza kierownicy, staruszka z WORD
  trzymamy kciuki, Panie Krzysztofie, za piątym razem na pewno Panu się uda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX