Sport.pl

WEC. Robert Kubica z Fernando Alonso w jednej serii?

Robert Kubica ma od poniedziałku testować z zespołem Manor prototyp LMP1. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Polak ma szansę ścigać się mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (WEC), w tym w legendarnych 24 godzinach LeMans - donosi motorsport.com. Wcześniej na starty w tym cyklu zdecydował się Fernando Alonso.

Robert Kubica będzie w tym sezonie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i testowego Williamsa, ale chce już w 2018 roku wrócić do ścigania. Od poniedziałku Polak będzie testował prototyp LMP1 prywatnego brytyjskiego zespołu Manor na torze Aragon w Hiszpanii. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Kubica będzie ścigał się w WEC.

To seria wyścigów długodystansowych, których punktem kulminacyjnym jest wyścig 24 godziny LeMans. Obecny sezon nazywany jest supersezonem, bo cykl de facto będzie trwał półtora roku, a kierowcy w Le Mans pojawią się dwukrotnie. Cykl wyścigów WEC nie koliduje z weekendami Grand Prix Formuły 1, więc na pracę Kubicy dla Williamsa nie będzie miało to żadnego wpływu, a przy okazji da to Polakowi kolejne kilometry na torach , z których część wykorzystywana jest w F1, i do tego w bardzo szybkim samochodzie.

Wcześniej na starty w WEC zdecydował się Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz świata, a obecnie kierowca McLarena, będzie jeździł z fabrycznym zespołem Toyoty.

Manor wraca do rywalizacji w najwyższej klasie LMP1. Do dyspozycji będzie miał dwa samochody i na razie ma zatrudnionych tylko dwóch kierowców: Olivera Rowlanda i Charliego Robertsona.

Kubica już w zeszłym roku był bliski startów WEC. Porozumiał się z prywatnym zespołem byKolles, ale współpraca została zerwana przez polskiego kierowcę jeszcze przed pierwszym wyścigiem, bo zespół był kompletnie nieprzygotowany do rywalizacji.

Formuła 1. Kubica rezerwowym kierowcą w Williamsie

Więcej o:
Komentarze (13)
WEC. Robert Kubica z Fernando Alonso w jednej serii?
Zaloguj się
  • swieta-panienka

    Oceniono 2 razy 0

    Ostatnio jak Kubica szukał dodatkowych wrażeń, to całkiem nieźle wypadł. Na ładnych kilka lat. Znowu potrzebuje więcej wrażeń?

  • taroudant

    Oceniono 6 razy -2

    A już za tydzień będzie sprostowanie : że nie ścigać tylko testować, i nie bolid tylko wózek widłowy. Choć zasadniczo widlakiem też można dobrze wypaść - z magazynowej alejki wprost na regały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX