Sport.pl

Robert Kubica widzi jeden pozytyw. "Mają swój własny wyścig. Tego potrzebujemy"

Robert Kubica pochwalił mechaników Williamsa za najszybsze pit-stopy spośród wszystkich zespołów w F1. - Wykonują dobrą robotę. Mają swój własny wyścig - przyznał polski kierowca w wywiadzie dla gptoday.net.

Robert Kubica znów dojechał do mety ostatni, a jego samochód sprawiał mnóstwo problemów podczas wyścigu o GP Austrii. - To był trudny wyścig. Nie miałem tempa. Zyskałem kilka pozycji na pierwszym okrążeniu, ale potem przyczepność była bardzo zła. Próbowałem się bronić, ale było bardzo trudno utrzymać samochody za sobą. Brakuje mi ogólnej przyczepności w tych warunkach, kiedy jest gorąco, kiedy elementy się przegrzewają, a opony bardzo cierpią - mówił Polak po ukończeniu wyścigu. Jest jednak jeden element, w którym Williams i polski kierowca nie mają sobie równych. To czas pit-stop. W trakcie GP Austrii opony w samochodzie Kubicy zostały zmienione w 2.02 sekundy. To najlepszy wynik spośród wszystkich kierowców. Co ciekawe, w przypadku George'a Russella Williams nie działał tak sprawnie. Pit-stop Brytyjczyka trwał 3,5 sekundy.

Robert Kubica chwali mechaników Williamsa

- Mechanicy wykonują dobrą robotę. Zawsze byli w tym dobrzy. To nie jest tak, że oni mają łatwą sytuację, bo mamy przecież swoje problemy. Oni mają swój własny wyścig z innymi mechanikami. Zakładam, że gdybym był członkiem ekipy obsługującej pit-stopy, to też chciałbym robić to jak najszybciej, tak aby czuć satysfakcję. Na pewno jest to coś pozytywnego, a tego potrzebujemy. Zwłaszcza, jeśli kończymy rywalizację trzy minuty za czołówką - przyznał Robert Kubica w wywiadzie dla portalu gptoday.net.

Więcej o:
Komentarze (11)
Robert Kubica widzi jeden pozytyw. "Mają swój własny wyścig. Tego potrzebujemy"
Zaloguj się
 • race444

  Oceniono 9 razy 5

  Swietej pamieci Niki Lauda kiedys powiedzial, ze wyscig wygrywa ten kto pierwszy zobaczy flage w kratke a mistrzem zostaje ten kto na koniec sezonu ma najwiecej punktow. Reszta to nic nie znaczace statystyki ale dla Kubicy na bezrybiu to i rak moze byc ryba.

 • jurand48

  Oceniono 10 razy 2

  No wiecie, jak usłyszałem w radio że nagrodą w jakimś konkursie Orlenu jest wyjazd na wyścig Kubicy to się zesral...em ze śmiechu !!!!!

 • stagrz20

  Oceniono 5 razy 1

  Człowiek bez honoru.

 • farcry3

  Oceniono 3 razy 1

  Podobno Robcio idzie na studia buhahahahahahaha !!!

 • guru133

  Oceniono 6 razy 0

  Czy, oprócz nawiedzonych pseudo dziennikarzy, kogokolwiek interesuje to co bredzi były kierowca F1?

 • 162tony

  Oceniono 2 razy 0

  W sumie to jego bolid jest też najbardziej niebieski z całej stawki. Wśród wszystkich niebieskich jest nr1!

 • freakoman

  Oceniono 8 razy -4

  Do plujących na POLSKIEGO PIERWSZEGO I JEDYNEGO KIEROWCĘ F1 trolli - gońcie się dziady wokół trzepaka! Hahahahahahahahahahahahaaaaaa!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX