Gosia Rdest przejechała w Dubaju 483 okrążenia. Imponujące!

Podczas długodystansowego wyścigu 24h w Dubaju wystąpił nie tylko Robert Kubica. Na torze pojawiła się również Gosia Rdest. Polka przejechała 483 okrążenia, a jej team zajął trzecie miejsce w klasie TCR. Podczas długodystansowego wyścigu 24h w Dubaju wystąpił nie tylko Robert Kubica. Na torze pojawiła się również Gosia Rdest. Polka przejechała 483 okrążenia, a jej team zajął trzecie miejsce w klasie TCR. www.instagram.com/gosiardest
 Co za niespodzianka! Wreszcie będę miała okazję poznać Roberta Kubicę! Czujecie to?! Roberta! - tak cieszyła się Polka przed wyścigiem w Dubaju. Co za niespodzianka! Wreszcie będę miała okazję poznać Roberta Kubicę! Czujecie to?! Roberta! - tak cieszyła się Polka przed wyścigiem w Dubaju. www.instagram.com/gosiardest
Gosia Rdest urodziła się w 1993 roku w Żyrardowie. Swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała od kartingu. Gosia Rdest urodziła się w 1993 roku w Żyrardowie. Swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała od kartingu. www.instagram.com/gosiardest
W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d'Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2. W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d'Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2. www.instagram.com/gosiardest
W sezonie 2013 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 - brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą 'Who Zooms Award', za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2013 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 - brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą 'Who Zooms Award', za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. www.instagram.com/gosiardest
W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w serialu Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2,4 i 6 miejsce. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w serialu Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2,4 i 6 miejsce. www.instagram.com/gosiardest
Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Jako jedna z czterech kierowców zasiadała za kierownicą VW Golfa TDI wystawionego przez brytyjski zespół KPM Racing.Mimo słabszej specyfikacji samochodu, udanie stawiała czoła mocniejszym

rywalom zajmując 9 miejsce w klasie A2 i 51 w klasyfikacji generalnej. W minionym sezonie Gosia startowała w dwóch seriach wyścigowych: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Sezon zakończyła plasując się w klasyfikacji generalnej seriali kolejno na 10 i 12 miejscu.

Marzeniem najszybszej kobiety w Polsce są starty w DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) - topowej serii wyścigów samochodów turystycznych. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Jako jedna z czterech kierowców zasiadała za kierownicą VW Golfa TDI wystawionego przez brytyjski zespół KPM Racing.Mimo słabszej specyfikacji samochodu, udanie stawiała czoła mocniejszym rywalom zajmując 9 miejsce w klasie A2 i 51 w klasyfikacji generalnej. W minionym sezonie Gosia startowała w dwóch seriach wyścigowych: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Sezon zakończyła plasując się w klasyfikacji generalnej seriali kolejno na 10 i 12 miejscu. Marzeniem najszybszej kobiety w Polsce są starty w DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) - topowej serii wyścigów samochodów turystycznych. www.instagram.com/gosiardest