Sport.pl

Piquet: Kubica miał olbrzymią szansę na podium

- Zapewniałem, że Robert Kubica jest w stanie w którym z trzech ostatnich Grand Prix wskoczyć na podium. I w Japonii miał na to olbrzymią szansę, której pozbawili go niestety sędziowie - trzykrotny mistrz świata Nelson Piquet komentuje w ?Super Expressie" ostatni wyścig Formuły 1.
Kubica zajął w wyścigu o GP Japonii siódme miejsce. Byłby dużo dużej, gdyby nie kara, którą dostał za kolizję z Lewisem Hamiltonem. - Podczas wyprzedzania Hamiltona Polak zawinił, ale do takich sytuacji dochodzi przecież w każdym wyścigu. Czy za każdym razem ktoś zostaje ukarany? Nie! - zauważa Piquet. Karny przejazd przez aleję serwisową zajął Kubicy kilkadziesiąt sekund.

- Sędziowie dostali kilka minut później szansę na rehabilitację, jednak Massie wypchnięcie Kubicy poza tor uszło płazem - gdzie tu logika? - pyta Piquet.

- Młody Brytyjczyk najwyższy stopień podium ma na wyciągnięcie ręki i choć z każdej strony słychać głosy, że jest faworyzowany, to moim zdaniem na miejsce, w którym się znalazł, zasłużył w 100 procentach - uważa trzykrotny mistrz świata.

Grand Prix Chin odbędzie się w najbliższy weekend. Zakończenie sezonu 21 października w Brazylii.

Czy Kubica zajmie miejsce na podium w którymś z ostatnich wyścigów?