Sport.pl

WRC. Kubica już wie? Kiedy poznamy jego decyzję?

W piątek 19 grudnia upływa termin zgłoszeń do otwierającego nowy sezon rajdu Monte Carlo. Robert Kubica prawdopodobnie podjął już decyzję, my możemy ją poznać dopiero po świętach.
Jeśli informacje o zerwaniu negocjacji Kubicy z firmą PH Sport, podane w czwartek przez magazyn Autohebdo są prawdziwe, Polakowi w WRC zostały dwie realne opcje: kontynuowanie współpracy z M-Sportem oraz wynajęcie hyundaia i20 w specyfikacji z 2014 roku. Problem w tym, że Kubica nie ukrywał niezadowolenia ze współpracy z brytyjskim teamem, a jego relacje z Malcolmem Wilsonem się ochłodziły. W drugim przypadku Polak miałby do dyspozycji samochód z 2014 roku, a sam w kilku wywiadach zapowiadał, że pozostanie w WRC wiąże się tylko z prowadzeniem konkurencyjnego auta.

Według specjalistycznych mediów Kubica przed startem sezonu w WRC pojedzie w rajdzie Janner, który rok temu wygrał. To pierwsza eliminacja rajdowych mistrzostw Europy. Polak miałby wystartować samochodem przygotowanym przez firmę A-Style, z którą współpracował podczas ostatnich pokazowych imprez na Monzie i w Bolonii.

Decyzja dziś, ogłoszenie po świętach?

19 grudnia zamknął się termin zgłoszeń do styczniowego rajdu Monte Carlo. Jeśli Kubica nadal chce jeździć w rajdach, prawdopodobnie nie zrezygnuje ze startu we Francji. Po pierwsze ma stamtąd dobre wspomnienia - rok temu wygrał tu dwa pierwsze oesy, po drugie z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że interesuje go tylko pełny sezon w WRC. Oczywiście według regulaminu mistrzostw świata istnieje możliwość rozpoczęcia zmagań w trakcie sezonu, na przykład od lutowego rajdu Szwecji.

Co jeśli fiasko negocjacji z PH Sport pokrzyżowało plany Polaka i nie udało się dojść do porozumienia z M-Sportem oraz Hyundaiem? Być może istnieje szansa dalszej współpracy, przynajmniej podczas pierwszego rajdu, z A-Style. Firma potwierdziła, że będzie obecna w Monte Carlo i dostarczy forda fiestę R5 Marco Silvie.

Lista zgłoszeń zamyka się w piątek, jednak zostanie opublikowana dopiero 29 grudnia. Decyzji Kubicy prawdopodobnie nie poznamy przed świętami. Oczywiście istnieje także możliwość, że coś poszło nie tak i Polak nie znajdzie miejsca w WRC. Wtedy prawdopodobnie wróci na tor wyścigowy (ciężko przypuszczać, by zgodził się na start w niżej kategorii rajdowej). - Nie sądzę, by były duże problemy ze znalezieniem konkurencyjnego samochodu do ścigania się na torze w jednej z ciekawych serii wyścigowych - mówił w niedzielę Kubica.Co powinien zrobić Kubica?
Więcej o:
Komentarze (3)
WRC. Kubica już wie? Kiedy poznamy jego decyzję?
Zaloguj się
 • mysl.iwy

  Oceniono 6 razy -4

  Entlica pentlica jak wypadnie Kubia?

 • mysl.iwy

  Oceniono 6 razy -4

  Entlica pentlica jak wypadnie Kubica?

 • ziione

  Oceniono 5 razy -5

  wszyscy będziemy się modlić, żeby ten nawiedzony człowiek nie narażał nas już więcej na śmierć kierując samochodami. prosimy Cię Robercie, nasz wielki nosie: skończ się blaźnić, pójdź drogą Gołoty- powiedz dość, skocz do chirurga plastycznego, zadbaj o siebie, bo na razie wyglądasz żałośnie- Ty i Twoje porozdupczane dookoła samochodowe rupiecie. nie trać Robercie już naszych pieniędzy.... pas !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX