Robert Kubica w czołówce najlepszych kierowców na świecie według "Autosportu"

Prestiżowy brytyjski magazyn "Autosport" opublikował listę najlepszych kierowców wszystkich serii od 2002 roku. Robert Kubica został sklasyfikowany na 14. miejscu. Polak wyprzedził m.in. Sébastiena Ogiera czy Marka Webbera. Ranking wygrał Fernando Alonso.
Kubica został doceniony przez dziennikarzy "Autosportu". Polski kierowca, który w ubiegłym roku wygrał mistrzostwa świata WRC-2, a przeszłości startował w Formule 1, wygrywając przed sześcioma laty GP Kanady, w rankingu zajął 14. miejsce. Kubica w 2008 roku został wybrany przez prestiżowy brytyjski magazyn najlepszym kierowcą.

W zestawieniu, obejmującym najlepszych kierowców wszystkich serii od 2002 roku, Polak wyprzedził m.in. Sébastiena Ogiera, dwukrotnego rajdowego mistrza świata, czy Marka Webbera, który trzykrotnie zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 1.

Ranking wygrał kierowca Formuły 1 Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata (2005, 2006). Hiszpan wyprzedził Lewisa Hamiltona, który w tym roku zdobył drugie w karierze mistrzostwo świata F1 i Sébastiena Loeba, dziewięciokrotnego mistrza świata w rajdach.