Sport.pl

Kubica: Decyzja do dwóch tygodni

- Wciąż jeszcze nie wiem, co będę robił w przyszłym sezonie, ale muszę podjąć decyzję bardzo szybko, w ciągu kilku dni - mówi Robert Kubica. Polak wykluczył możliwość ścigania się w rallycrossie.
Kubica w wywiadzie opublikowanym na włoskiej stronie Red Bulla mówi, że decyzja o jego przyszłości zapadnie w ciągu dwóch tygodni. - Wciąż istnieje kilka możliwości. Oczywiście chciałbym kontynuować karierę w WRC, ale z drugiej strony mógłbym wrócić na tor... To dla mnie bardzo ważne osobiste wyzwanie.

Dziennikarz zapytał Kubicę o połączenie startów w wyścigach i rajdach. Taką opcję podobno proponuje Citroen, który chciałby, żeby Polak oprócz w WRC startował także w serii WTCC. - To dwa zupełnie różne światy. Wychowałem się na torach i mam z nich sporo doświadczeń. Rajdy wymagają zupełnie innego podejścia. Dwa lata spędziłem w rajdach, czyli w świecie, w którym doświadczenie jest kluczowe, jeśli nie konieczne. Powoli staję się coraz pewniejszy i w mojej opinii robię mniej błędów. W tym roku z prędkością, którą mam, zdałem sobie sprawę, że jeśli będę wytrwały, to wyniki przyjdą. WRC wciąż mnie inspiruje, ale zobaczymy, co będzie dalej - dodaje Polak.

Kubica wykluczył jedną możliwość - na pewno nie zobaczymy go w rallycrossie, czyli wyścigach na torach z mieszaną (szutrową i asfaltową) nawierzchnią. - Wiem, czym jest rallycross, ta kategoria ostatnio bardzo się rozwija, ale nie widzę siebie na tych torach w 2015 roku.

Kubica w ostatni weekend listopada bierze udział w pokazowej imprezie Monza Rally Show, na której ściga się m.in. z Kenem Blockiem i Valentino Rossim. Śledź naszą relację na żywo >>

WRC czy wyścigi? Gdzie skończy Kubica?


Więcej o:
Komentarze (15)
Kubica: Decyzja do dwóch tygodni
Zaloguj się
 • rydz14_09

  Oceniono 10 razy -4

  Proszę Cie Robert, zostaw te rajdy bo to nie Twoja bajka, zrobisz sobie krzywdę i będzie rozpacz, już raz Cie te rajdy zdradziły... Wróć na tor, np. do DTM, które jest bardzo prestiżową serią, przecież szef Mercesesa Toto Wolf już dawno widział Cie tam, bo wie że byłbyś mistrzem,

 • jerzysm42

  Oceniono 5 razy -5

  Sądzę, że Kubica może być dobrym kierowcą rajdowym, jeśli zda sobie sprawę, że nie jest gwiazdą.
  "Nie dokazuj ,miły nie dokazuj
  przecież nie jest z ciebie znowu taki cud."

 • zrjn

  Oceniono 7 razy -5

  A może zająć się prawdziwą pracą?
  Biznesem?
  zrjn.

 • swan_ganz

  Oceniono 23 razy -5

  Kubuś? A weź ty kopnij w dupę tzw. "dziennikarzy" bo oni ci krzywdę robią... W sumie nic im nie powiedziałeś ale oni i tak z tego wierszówkę wytworzą... Naprawdę nie widzisz jak robią z ciebie kolejną siwiec?

 • ehtarr

  Oceniono 6 razy -6

  Dlaczego kliknięcie w "plusa" pod komentarzem krytykującym Kubicę powoduje zaliczenie minusa? Żałosny G.ooWnoid.

 • Mariade De

  Oceniono 24 razy -12

  Skoncz wasc , wstydu oszczedz ...i pieniedzy podatnikow, dojrzej ze sie do tego sportu nie nadajesz.

 • plastikpiokio

  Oceniono 38 razy -26

  lepiej nic nie rob bo sie okaleczysz -znowu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX