Sport.pl

Formuła 1. Ferrari ma nowego szefa zespołu

Zaledwie siedem miesięcy zespół Ferrari prowadził Marco Mattiacci. W poniedziałek włoska stajnia ogłosiła, że nowym szefem będzie Maurizio Arrivabene.
W niedzielę skończył się sezon Formuły 1, dla Ferrari niezbyt udany, bo pierwszy od 1993 roku bez wygranego wyścigu. W klasyfikacji generalnej konstruktorów Ferrari zajęło czwarte miejsce, za Mercedesem, Red Bullem i Williamsem.

W zeszłym tygodniu zespół potwierdził odejście Fernando Alonso i ogłosił, że nowym kierowcą teamu zostanie Sebastian Vettel. Jak się okazało, nie był to koniec zmian personalnych w Maranello. Zaledwie siedem miesięcy zespół Ferrari prowadził Marco Mattiacci, który w kwietniu zastąpił Stefano Domenicalego. Nowym szefem będzie Maurizio Arrivabene, do tej pory jeden z wiceprezesów tytoniowego giganta Philipa Morrisa.

- Potrzebujemy osoby, która rozumie nie tylko ducha Ferrari, ale zna się także na mechanizmach zarządzania oraz wymaganiach świata sportu - napisał w oświadczeniu Sergio Marchionne, prezes Ferrari.

Formuła 1. Kraksy, umyślne ataki, pech... Dramatyczne ostatnie wyścigi sezonu


Więcej o:
Komentarze (3)
Formuła 1. Ferrari ma nowego szefa zespołu
Zaloguj się
  • elde23

    Oceniono 3 razy 1

    F1 to sport w którym decyduje maszyna, czyli konstruktor. Kierowca, to ciągle wymagany, choć coraz bardziej zbędny element. Zatem nieważne, kto przyszedł, a kto odszedł. Gdy Ferrari zrobi lepsze auto, to i zwycięstwa będą. A kto jest szefem, to sprawa bez znaczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX